17. listopad bude ve znamení demonstrací proti reformám

Ve čtvrtek 17. listopadu, kdy slavíme Den boje za svobodu a demokracii, uspořádá iniciativa ProAlt, spolu s Českomoravskou konfederací odborových svazů a dalšími občanskými organizacemi v pořadí již čtvrtou demonstraci proti vládním reformám. Začátek akce je v 15. hodin na Václavském náměstí v Praze. Na demonstraci vystoupí i světoznámý filosof Slavoj Žižek a další významní hosté.

„Výročí 17. listopadu je příležitostí pro všechny občany, aby jasně řekli, že nesouhlasí s vládní politikou a že chtějí jinou společnost,“ říká politolog Ondřej Lánský. „Je to příležitost obnovit ducha sebevědomí a nezávislé politické aktivity za vlastní ideje a zájmy. Je to příležitost ukázat, že proti vládním reformám stojí drtivá většina obyvatel stejně jako v jiných zemích světa. Je to příležitost říci „ne“ bankovnímu sektoru, ratingovým agenturám a politice, která se globálně stala již odvětvím podnikání. Musíme říci „ne“ představě světa, kde vítězí jen bohatí a kde je zisk postaven nad lidský život,“ vysvětluje Lánský.

„V protestech a názorech nejsme osamoceni,“ dodává Tereza Stöckelová, tisková mluvčí ProAlt, „protože odpor proti vládním reformám jde napříč společností. Naši demonstraci podpořily další občanské iniciativy i odbory, jejichž řečníci na demonstraci vystoupí.“


Foto: zdroj


Zdroj:
esondy.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments