18 řeckých odborářů je dnes souzeno ve zkráceném řízení

V neděli večer oblehl dav odborářů budovu datového centra dodavatele elektrické energie a část aktivistů pronikla dovnitř, aby získala důkazy o tom, že vysoké daně z nemovitostí, které musí od loňského roku platit spolu s účtem za elektřinu lidé s nízkými a středními příjmy, nejsou uloženy některým privilegovaným bohatým občanům.


V oznámení z blokády datového centra řecké Public Power Corporation odboráři uvádějí, že údaje skrývané společností mohou způsobit vážný morální skandál. Podle odborářů je utajování těchto specifických informací výsměchem chudým a nezaměstnaným občanům. Tvrdí, že nalezené informace jsou důvodem pro soudní vyšetřování. Odboráři se pokusili zablokovat budovu, aby mohli pořídit kopie všech usvědčujících dokladů.


Poté, co státní zástupce marně přemlouval odboráře, aby datové centrum dobrovolně opustili, prorazily blokádu datového centra policejní jednotky a zatkly cca 100 lidí. Osmnáct členů odborové organizace řecké Public Power Corporation včetně jejího odborového předáka Nikose Fotopoulose je státním zástupcem obviněno z narušování veřejného pořádku a souzeno ve zkráceném řízení.


Zdroj: http://www.grreporter.info/en/18_trade_unionists_greek_public_power_corporation_are_being_sentenced_under_fast_track_procedure/7843

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments