Aktivisté a odbory tuto sobotu exekučně zabaví úřad vlády

Občanské iniciativy a odboráři připravují na sobotu 27. dubna protestní akci v Praze proti vládě. Na Václavském náměstí uspořádají od 10 do 15 hodin festival "alternativ k vládním reformám". Poté vyrazí k sídlu kabinetu, které chtějí "zabavit v exekuci". Akci organizuje několik hnutí a některé odborové svazy. Mezi nimi jsou například Hnutí Duha, Ekumenická akademie Praha, iniciativa ProAlt, Iuridicum Remedium, Mladí sociální demokraté, Sdružení nájemníků ČR a odborové svazy ve školství a stavebnictví, které jsou členy ČMKOS.


"Vláda Petra Nečase je politicky mrtvá. Ministři padají jako kuželky, jejich náměstci jsou vyšetřováni pro podezření z mnohamilionových krádeží veřejných peněz," uvedli organizátoři. Podle nich "umírá penzijní reforma", "pohřbíváme projekt sKaret" a kabinetu ODS, TOP 09 a LIDEM "věří už jen skalní fanoušci".


Pořadatelé nechtějí v sobotu jen protestovat, ale také ukázat i alternativy k vládním reformám a politice. Od 10 do 13 hodin mohou zájemci získat informace v různých stáncích a diskutovat s aktivisty a odboráři. Od 13 do 14 hodin je připraven hudební program, následovat bude hodina projevů. V 15 hodin by se měl vydat k sídlu vlády průvod. "Úřad vlády bude exekučně zabaven," uvedli pořadatelé.


demo
 
 

 Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments