Ať se premiér Nečas ke kauze Promopro jasně vyjádří!

Duben 12, 2012


Premiér Petr Nečas by měl ukončit trapnou komedii s demisí Alexandra Vondry ve svém šuplíku. Před skutečností, že v korupční kauze Promopro bylo zatčeno pět osob a další čtyři byly obviněny z trestné činnosti – praní špinavých peněz a porušování povinností při správě cizího majetku – již nelze strkat hlavu do písku.


Když už bylo vzneseno i obvinění vůči Vondrově pravé ruce, paní Hendrichové, je nejvyšší čas, aby ministr obrany přestal o politické odpovědnosti mluvit, ale začal se podle ní chovat. Ve státě s vládou, které zbyla alespoň špetka cti, by nemohl být Alexandr Vondra ministrem už ani o minutu déle. Když nebude konat on sám, musí bezodkladné kroky učinit premiér a prezident – tentokrát již bez „zaparkování“ demise kdesi v šanonech hlavy státu, jak jsme byli svědky loni v případě ministra Josefa Dobeše.


Připomínám, že Alexandr Vondra s Petrem Nečasem v minulosti opakovaně odmítali projednávání kauzy Promopro v Poslanecké sněmovně s argumentem, že se žádné špatné hospodaření neprokázalo. Naprosto skandálně se chovají i nyní. To, že se ODS do této chvíle odmítala k vyústění kauzy jakkoli vyjádřit a že ji předseda vlády květnatě hovořící o boji s korupcí nechce vůbec komentovat, vyvolává vážná podezření.


Žádám proto Petra Nečase, aby jasně vyloučil možnost, že stovky milionů korun z kauzy Promopro byly odkloněny do pokladny ODS nebo na ni navázaných firem.


Není možné vyhlašovat útok na peněženky občanů, oznamovat rozsáhlé snižování důchodů a mezd, zvyšování životních nákladů, ve velkém tupě škrtat ve státní správě a vyzývat všechny k šetření – a zároveň tolerovat či bagatelizovat podezřelé předražení audiovizuální stránky českého předsednictví v EU, k němuž došlo ve vládě, jejímiž významnými představiteli pánové Vondra a Nečas byli. Naposledy dnes se Petr Nečas v článku pro MF Dnes pochlubil údajným vládním šetřením při zadávání veřejných zakázek. V tomto světle působí Nečasova hluchota a slepota ve Vondrově kauze obzvlášť groteskně.


Pokud nemá Petr Nečas na post ministra obrany ve „vládě rozpočtové odpovědnosti a boje s korupcí“ nikoho lepšího, poctivějšího a hospodárnějšího než Alexandra Vondru, jde o výmluvný obrázek stavu ODS a celé dnešní vlády.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments