Atény 9. 10. 2012 – drakonická opatření proti občanům

Angela Merkelová přistane na aténském letišti "Eleftherios Venizelos" v 13:30, kde se setká s řeckým premiérem Antonisem Samarasem.


Program oficiální návštěvy je následující: – Jednání mezi Angelou Merkelovou a Antonisem Samarasem začne v 14:15. Po schůzce učiní oba vůdci prohlášení do médií. – V 16:45 se německá kancléřka setká s řeckým prezidentem Carolsem Papouliasem. – Na 17:30 je připraveno setkání Angely Merkelové a Antonise Samarase s představiteli řeckých a německých obchodních kruhů. Bezprostředně poté odletí německá delegace zpět do Berlína.


Ulice jsou plné přádkových sil, které zajišťují dodržování zákazu demonstrací a protestních průvodů v oblasti mezi parlamentem, rezidencí premiéra, prezidentským palácem a hotelem Hilton, kde je německá delegace ubytována. Zastavení a parkování vozidel v oblasti kolem německého velvyslanectví v Kolonaki byl zakázáno od včerejšího večera. V brzkých ranních hodinách byly před parlamentem instalovány bariéry. Na ochranu bočního vchodu byl na Vassilis Sofias Avenue natažen železný plot.


V okolí hotelu Hilton jsou rozmístěni ostřelovači. Námořní lodě a týmy potápěčů jsou ve stavu pohotovosti pro případ, že by konvoj musel z bezpečnostních důvodů změnit trasu a jet podél pobřeží. Podél celé trasy konvoje budou rozmístění policisté. Doprava bude zastavena krátce před příjezdem delegace. Dopravní policie varovala, že provoz v mnoha ulicích v centru bude od 13:00 do 19:00 hodin přerušen. Ve dvou hlavních operačních střediscích, na oddělení policie a na Ministerstvu veřejného pořádku a ochrany občanů, budou přítomni prokurátoři. Policie bude provádět preventivní kontrolu dokladů občanů a v případě potřeby bude zadržovat podezřelé. Podzemní stanice na Panepistimio, Syntagma, Evangelismos, Megaro Mousikis, Ambelokipi a Katehaki byly uzavřeny v 10 hodin ráno. Budou otevřeny pouze na základě policejního příkazu.


Řidiči autobusů a trolejbusů mezitím oznámili, že budou stávkovat mezi jedenáctou a šestnáctou hodinou. Odbory uvedly, že budou demonstrovat i přes zákaz protestů. Členové hlavní opoziční strany SYRIZA se sejdou před parlamentem na rohu Otonos a Amaliás ulic v 12:30. Demonstrace odborových svazů zaměstnanců veřejného sektoru ADEDY a soukromého sektoru GSEE začnou na náměstí Syntagma ve třináct hodin. Současně začne protest odborů Komunistické strany PAME na náměstí Omonia.


Pořádková policie se pokusila zabránit nemocničnímu personálu nemocnice Errikos Dynan protestovat proti Angele Merkelové. Navzdory zákazu shromažďování v této oblasti se zaměstnanci nemocnice rozhodli opustit budovu a vyjít na chodník Mesogion Avenue. Pět pořádkových komand se střetlo s rozhořčenými zaměstnanci, kteří nedostali mzdu již 8 měsíců. Policie se je snažila zatlačit štíty zpět a použila slzný plyn. Vzteklí demonstranti házeli na policii plastové láhve na vodu a kávu.


 …


Tolik k výbušné situaci v Aténách při návštěvě německé kancléřky Merkelové, která je pro Řeky symbolem drakonických opatření prosazovaných v Řecku MMF, EU a ECB. Komu slouží evropská demokracie? V dnešních Aténách to můžeme vidět jasně. Německá kancléřka se sejde s politiky a obchodníky, názory většiny řeckých občanů jsou však přísně potlačovány všude, kde by je snad Merkelová mohla zaslechnout.Zdroje:


http://www.grreporter.info/en/angela_merkel%E2%80%99s_visit_turns_athens_fortress/7849


http://www.keeptalkinggreece.com/2012/10/09/merkel-in-athens-clashes-between-riot-police-hospital-personnel/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments