Četli jsme: Poslanec Gazdík řekl o Klausovi: "Destabilizoval několikrát politickou situaci a podrývá tuto vládu."
Myslíme si: Gazdík už asi nechodí v Suché Lozi do hospody, tam by mu určitě vysvětlili, že tuhle vládu vůbec není potřeba podrývat.
Četli jsme: "Rozhodují se mezi loajalitou ke Klausovi, který navíc říká o důchodové reformě pravdu, a loajalitou k Nečasovi a jeho vládě", říká poslanec ODS Šťastný.
Myslíme si: Snadné rozhodování … pravda přece vítězí. Akorát, že tu pravdu o té "reformě" říkal už dávno kdekdo a to pana poslance netrklo.
Četli jsme: President Klaus řekl, že "lidé nebyli připraveni na to, že může být narušen rychlejší nebo pomalejší, ale v zásadě plynulý ekonomický růst".
Myslíme si: Když je narušen pomalejší ekonomický růst, tak matematicky vzato už asi o růst nepůjde. Ale alespoň něco: Mohlo by jít o plynulý pokles.
Četli jsme: MFD se ptalo premiéra, jestli je smířený s volebním neúspěchem: "Samozřejmě, že se mi to nelíbí a je naší snahou ten politický cyklus vychýlit v náš prospěch."
Myslíme si: Jestli ta snaha o vychýlení zahrnuje i zatčení Dalíka, tak je otázkou, jestli to není pozdě a jestli to není moc malá snaha.
Četli jsme: Dalíkovo obvinění je postaveno na tom, že podle vyšetřovatelů slíbil za peníze pomoc v zakázce na pandury, i když věděl, že nemůže slibované zařídit.
Myslíme si: To by ho z toho obvinění mohl snadno dostat Topolánek, kdyby vypověděl, že Dalíkovi slíbil, že to zařídit může. Jenže to by asi Dalíka propustili a Topolánka zavřeli, že?
Četli jsme: MFD se ptalo premiéra, čím že to je, že kauza Rath sociální demokracii příliš neoslabila a premiérovi je to jasné: "Voliči ČSSD jsou vůči informacím o korupci mezi politiky odolnější. Vzdělanější voliči ODS jsou na to citlivější."
Myslíme si: To teda bude pro citlivé voliče to Dalíkovo obvinění, nemluvě o problémech na asociálním ministerstvu, dost rána.
Četli jsme: Premiér řekl: "Voliče přesvědčíme hlavně tím, že budeme dělat důvěryhodnou politiku."
Myslíme si: No jo, ale jak ji dělat s nedůvěryhodnými politiky (a to jich stále ještě ve vládě několik zbylo)?
Četli jsme: Premiér řekl: " Stojedna za jeden provaz táhnoucích poslanců je spolehlivější většina než stoosmnáctka, založená na nespolehlivosti."
Myslíme si: Z Nečasových výroků by se dalo už sepsat nejméně desatero o tom, co je to spolehlivá většina (těsné většiny sto jedna, sto dva, nic takového nemá smysl; bezpečná většina je větší než nebezpečná většina; nepřistoupíme na model, kdy by to byly dva poslanecké kluby a pak nějaký volný soubor radikálů, volně pobíhajících poslanců, aby se to dopočítalo do nějakého počtu. To nepovažujeme za součást takzvané bezpečné většiny….). Jen abychom se nedočkali toho, že na každý strom na Karlově náměstí poleze jeden volně pobíhající radikální poslanec!
Četli jsme: President ve svých nedávných rozhovorech spojil kuličkový atentát s dlouhodobým působením levicové kulturně-mediální fronty.
Myslíme si: Ale to dlouhodobé kulturní působení má vlastně blahodárný vliv, protože dřívější atentátníci (jako ten anarchista, co propíchl císařovnu Sisi pilníkem, komunista Šoupal, co postřelil Rašína pistolí, nebo revolucionář, co zastřelil krále Alexandra Karaďorděviče v r. 1934) používali nekulturní vražedné zbraně.