Athénské teplo bezdomovcům

Radnice řeckého hlavního města Athény rozhodla, že pro bezdomovce bude v současných mrazivých dnech (v nichž se umírá zimou na ulicích i v severnějších metropolích) zpřístupněn olympijský komplex ve čtvrti  Marousi, zejména stadión, který pojme 70.000 diváků, má vlastní zázemí (WC, sprchy) a byl otevřen po renovaci v roce 2004. Stadion byl moderně zastřešen španělským architektem  Santiagem Calatravou, je vytápěn(!), a jak bylo publikováno v listě Ekathimerini, na stadion bude dodávat řetězec rychlého občerstvení po celou, zatím neurčenou dobu "obývání" jídlo  a nápoje zdarma.


V řeckém hlavním městě žije údajně deset tisíc bezdomovců z celkového počtu 20 tisíc, kteří se údajně nacházejí v Helénské republice. V Praze lze  maximálně očekávat, že výraznou pomocí českým bezdomovcům, (jejichž výroba je jedinou "vlastní" produkcí státu), bude  případné umístění sterilních gumových rukavic (které mají zatím jenom hlídky Městské policie) na stojany s papírovými sáčky na psí výkaly. Každý občan se tak bude moci postarat o to, aby případné (v cestě mu ležící) umrzlé bezdomovce mohl sám, bez zdravotního rizika, odsunout ke kraji komunikace.


Výroba  těchto nešťastníků pokračuje, o čemž svědčí i případ, kdy exekutor zabavil slepci vodicího psa jenom proto, že slepec byl na návštěvě u osoby, u níž byla zahájena exekuce (rozuměj existenční eliminace).

 

Stanův komentář: Praha a její charitativní organizace překvapily, postavily stany. Provozní doba 20,00 – 06,00. Pokud však bezdomovec nadýchá, má smůlu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments