Blízkovýchodní paradox

Červenec 21, 2012


Photo courtesy of www.prisonplanet.com

Zmatenost dnešního světa nejlépe ilustruje prohlášení ruského komunistického vůdce Zjuganova. Tento bohabojný nástupce Lenina tvrdí, že američtí křižáci a NATO mohou za smrt a za náboženský útisk stamiliónů křesťanů všude na světě, kam sahají americké velmocenské choutky. Nechme ideologických klišé a podívejme se věci na kloub.


Noví "demokraté" v Lybii se už pomalu vybarvují do původních černých barev. Sýrie ukazuje učebnicový příklad podpory sunnitských teroristů cvičených v Jemenu a v Saúdské Arábii proti jinému "teroristovi" jménem Bašár Háfiz al-Asad, jehož 10% klan Alavitů ovládá zbytek obyvatelstva. Jenže tento laický a spíše sociálně-levicově orientovaný režim strany Baas byl jedinou zemí v arabském světě, kde měli křesťané a jiné neškodné menšiny plnou náboženskou svobodu. A nyní má pravdu ruský komunista Zjuganov. Pokud Západ podporuje Al-Kájdu stejně pilně jako to dělal v Afghánistánu za ruské okupace, v Kosovu nebo nyní v Lybii a v Sýrii, pak první obětí radikálního islamismu vždy byly a jsou křesťanské menšiny. Z tohoto pohledu je bývalý prezident Bush naprostým andělem zhoubcem pro irácké chaldejské křesťany, kteří zde žili od druhého století. Přežili dva tisíce let pod Byzancí i pod Araby, ale nyní po prohrané válce v Iráku musí pryč. Po zavraždění jejich patriarchy v "osvobozeném a demokratickém Iráku" se stali první masovou obětí sunitsko-šíitské občanské války.


V Sýrii už běží úplně stejný scénář. Syrští sunnité jsou naprosto stejní "demokraté" jako jejich pravověrní kolegové, kteří útočili 11. září 2001 na newyorská dvojčata. Co dělají v dobytých územích s křesťanskými kostely, na to se podívejte zde. Jen doufejme, že to Rusové netočili v Jemenu. Syrští teroristé zde natáčejí své "živé" reportáže o vítězstvích nad Asadem, pilně promítané v české a v americké TV. Žijeme v tak bláznivé době, že i ruští komunisté mají pravdu. Což je ovšem debakl pro skutečnou demokracii.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments