Bolivariánská Venezuela a 4. světová válka!

Říjen 03, 2012

 

Venezuela je země, ve které na prezidentovi dosud záleží

„Jižní Amerikou obchází strašidlo… strašidlo Chávéze. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojily všechny mocnosti staré Ameriky – venezuelští magnáti i kolumbijské loutky, George Bush i Alvaro Uribe, Globovision i RCTV.“

“Nechci zde tvrdit, že by Venezuela byla rájem na zemi – je zemí, o kterou byl vždy „zájem“ vzhledem k jejímu obrovskému nerostnému bohatství. Je to země, která má tu „drzost“ nejít klasickou cestou kapitalismu, ale cestou tzv. socialismu 21. století …”

„Ak vychádzame z premisy, že z eurocentrického pohľadu Latinská Amerika historicky bola a stále je vnímaná ako periféria (či už v zmysle geopolitickom, ekonomickom, filozofickom alebo umeleckom), nemôžeme si pri bližšom pohľade nevšimnúť, že mnohé z tých myšlienok, ktoré sa zrodili v európskom centre a ktoré v ňom nemali úspech, ostali len na teoretickej úrovni alebo narazili na svoje vlastné obmedzenia, v Latinskej Amerike našli silnejšiu odozvu, širšie pole uplatnenia, alebo sa prispôsobili na lokálne podmienky .“.
Silvia Ruppeldtová, Realizovať utópie                                                                             

O Hugo Chávezovi se nepíše málo. Nejčastěji jako o diktátorovi, rudém,  občas až výslovně bolševickém, nebo dokonce druhém, třetím atd.Stalinovi, Hitlerovi,brutálním tyranovi, ale i ďáblovi, Luciferovi, Satanovi a podobně. Umírněnejší ho únosnějí, v rámci liberalistického i tvrdě marxistického antikvárního dogmatu  označují za autokrata. Občas jde jen o obavy z potenciálního diktátorství. Vkusu se přitom meze nekladou, jak vidno z  této,  ne zcela netypické ukázky  (Hugo Chavez, Venezuelan Communism) a intelektuální úroveň  často svědčí o podceňování čtenářů, jako tomu bylo kupř. i ve zpravodajství Rumla, který si také nemohl nepovšimnout,  že ve Venezuele vládne "brutální režim v latinskoamerických parametrech" a "Když posloucháte Chaveze, tak mluví takovou marx-leninistickou, nacionalistickou, militaristickou rétorikou." Tak to už je jako z 5. cenové anebo kvalifikovaný pavlačový diskurs. V době davovosti už působí i  (nebo především) velice jednoduchá pravidla propagandy pro snadnou orientaci a zařazení. A míra a rozsah stádnosti už nevyžaduje žádné psychologické profilování. Chávez byl jednoznažně (podrobněji o něm a VenezueleHugo Chavez Documentary)  označen z nejpovolanějších míst za nebezpečí pro USA    dokonce větší než Bin Laden  a Castro viz South of the Border. Zábavnou  a typickou ukázkou je diskuze, do které se zapojil i Connie Mack, konfekční a přizpůsobivý zástupce politicky, vláhou demagogie kojeného, zjednodušovaného lidu, – viz Oliver Stone, Jesse Ventura On Larry King – Part 1, 2 . Connie Mack rovněž údajně na nějakém shomáždění  konzervativních Ultras volal po “odstranění“ Cháveze., ve stejném smyslu jako  Pat Robertson. Milovníkům absurdního humoru a morálním masochistům jsem se,  doufám,  zavděčil, těm kdo dosud nepochopili jak lze americkou veřejnost jednoduše přesvědčit, se neomlouvám za úlek a ztrátu víry. Také jsme se mohli dovědet, že chystá válku dokonce i  proti Holandsku, aby skryl své problémy, viz článek Roy Kloppera “War with Venezuela Threatens”, Hrozí válka s Venezuelou:  “The Department of Defense of the Netherlands is seriously considering that the country could go to war with Venezuela due their intentions to surround the Dutch Antilles." ZDEKlopper dokonce tvrdí, že doposud nebylo tak oficiálně a otevřeně uvažováno o možnosti vojenského konfliktu s Venezuelou. Detaily – Follow Kelly van der Kwast on Twitter. Zábavná diskuze na toto téma ZDE, Historie problémů viděna zleva ZDE, Dnes je ochoten, spolu s jinými, pomoci Argentině "usurpovat” Falklandy, přesněji – Malvíny.


Daniel Veselý, Polozapomenutá „špinavá válka“ v Argentině v rámci Operace Kondor:
Za Argentinou však stojí celá Latinská Amerika, Unasur-Unasul-Uzan, ABA,  Mercosur  a myslí to velice vážně. Brazilský ministr zahraničí  Patriota prohlásil v rozhovoru s britským ministrem zahraničí jednoznačně, že Latinská Amerika podporuje požadavek Argentiny "Brazil and Unasur (Union of South American Nations) support Argentinean sovereignty over the Malvinas.(“Malvínské ostrovy nejsou Falklandy aneb Sever proti Jihu čili voda nad zlato“ zde  )

Diktatura bez hranic

Posoudit, že jde o "  brutální režim v latinskoamerických parametrech" lze snadno. „Dle sečtení všech čtyř kategorií (participace na politickém životě, svoboda vyjádřování, rovnost před zákonem a efektivita voleb (tj. nejefektivnější způsob, jak něco změnit, je účastnit se voleb – mimochodem, v tomto ukazateli Venezuela dosahuje nejvyšších hodnot z celé Střední a Jižní Ameriky! – na tom je vidět ten diktátorský režim…. po sečtení všech 4 ukazatelů se ukáže, že Venezuela je třetí nejsvobodnější zemí z 18, kde byl průzkum proveden…. Další významnou součástí průzkumu jsou práva ekonomická a sociální (zde jsou údaje z roku 2007). Venezuela je zde zcela na špici a s velkým odstupem za ní následují další země. Venezuela dosahuje první příčky v kategorii rovnost příležitostí (64), v sociálním zajištění je rovněž první (51, Brazílie jen 25!), pracovní příležitosti (54), opět nejlepší a spravedlivá distribuce bohatství – opět nejvyšší hodnota 56! (Brazílie 12).
Kevin Young, ZSpace: US Policy and Democracy in Latin America: The Latinobarómetro Poll ZDE 

Podobné údaje potvrzuje rovněž „Gallup poll“ (Inter American Development Bank), který uvádí, že téměř 73% Venezuelanů je spokojeno s dostupností zdravotní péče a 84% s veřejným vzdělávacím systémem. Zdroj ZDE Ilona Švihlíková


Vyhraje diktátor  totalitárního státu volby?

Zachránil Irák  Latinskou Ameriku?


Daniel Singer: What strikes me is that capitalism is now shown in its whole nakedness.

Dříve či později přijde na pořad neutralizace historie  a zastavení růstu  Latinské Ameriky. To je bezpodmínečně podmíněno zesílenou kontrolou  obyvatelstva USA, které  by v případě selhání, nebo dlouhodobého oslabení instrumentů hegemonie a permanentní  manipulace, mohlo být do budoucna, možná tím  nejradikálnějším nepřítelem severoamerické i světové vládnoucí skupiny a třídy.”  

“The build-up against Venezuela that began during the George W. Bush administration has rapidly accelerated under Obama.” Eva Golinger, The Chávez Code: Cracking US Intervention in Venezuela
 


 "Right now Hezbollah … is working throughout Latin America, in Venezuela, in Mexico, throughout Latin America, which poses a very significant and imminent threat to the United States of America," said former Massachusetts Gov. Mitt Romney in a CNN debate.  ….

Romney has often claimed that the leader of Venezuela’s Bolivarian revolution has links to “terrorist” organisations such as Hezbollah and has access to weapons that could “harm the US”. He has never presented any evidence in support of these accusations. zde

Ve velmi zábavné formě vylíčil Chaveze jako nebezpečí nejen pro USA .ale nás všechny, morálně a intelektuálně mimořádně výrazný Connie Mack. Hamas a Hezbollah a zbraně hromadného ničení jsou ve Venezuele pohotově. Kdo asi jsou voliči a posluchači tohoto kongresmana? A co je nenáročná organizace Committee to Free Venezuela?

Vrchní velitel izraelské armády generál Benny Gantz do toho naznačil, že Izrael dramaticky navýšil počet tajných operací proti „nepřátelským zemím“ po celém světě. „Asi byste prakticky nenašli místo, kde by se někde ve světě zrovna něco neodehrávalo,“ prohlásil. „Eskaluji tento druh zvláštních operací.“ zde 

Týká se to snad nějak i Venezuely?

Zdroj: http://aulavirtualedemocracia.blogspot.com.br/2012/10/bolivarianska-venezuela-4svetova-valka_3.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments