Bude Írán bojkotovat Samsung?

Únor 03, 2012


http://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.410774.1328247252!/image/3773708648.jpg_gen/derivatives/landscape_295/3773708648.jpg

Irán zvažuje částečný zákaz výrobků, vyráběných obří jihokorejskou společností Samsung kvůli izraelskému reklamnímu šotu, doporučujícímu jeden z jejích výrobků, ve kterém se znázorňuje smyšlené zničení íránské atomové elektrárny v Isfahánu agenty Mossadu. 


V této reklamě izraelského provozovatele kabelové televize HOT tři osoby z populární show Asfur dorazí převlečení za ženy do blízkosti atomové elektrárny, kde se setkají se znuděným agentem Mossadu, který tráví čas sledováním televize na tabletu Samsung.


Agent pak příchozím ukazuje různé možnosti tabletu, když jeden z příchozích zvědavě stiskne tlačítko, což způsobí výbuch elektrárny, viditelné v pozadí.


Na to osoba reaguje "Copak je to? Zase další záhadná exploze v Iránu?", což má být vtípek související se sérií výbuchů v Iránu, zaměřených na vojenské objekty (a atomové vědce), které jsou zahraničními médii připisovány utajeným izraelským snahám narušit íránský atomový program. 


Špičkový íránský zákonodárce ve čtvrtek řekl, že íránský parlament zvažuje přerušení obchodních styků se zemí, které se – jak řekl – "týkala urážlivá" reklama, která znázorňovala Irán jako primitivní a naznačovala, že Izrael je "dostatečně mocný na to, aby zničil íránské nukleární kapacity nebo vraždil íránské nukleární vědce."


Předseda Výboru pro energetiku v íránském Medžlisu Arsalan Fat’hipour řekl pro tisk a televizi, že Samsung si zvolil pohrdnout vysokým objemem obchodu s Iránem ve snaze dostat se na izraelský trh, a dodal, že omluva Samsungu, ačkoliv je nezbytná, nebude postačovat, aby se v Teheránu záležitost urovnala.


Jako odezvu na stížnost Iránu vydal Samsung prohlášení, odsuzující výrobu této reklamy firmou v Izraeli a zastoupení Samsungu v Teheránu prohlásilo, že reklama nemá nic společného s firmou Samsung a že tato byla vytvořena izraelským provozovatelem kabelové televize HOT.


Pokud byste však chtěli reklamu vidět na YouTube, objeví se tohle (pozn. edit.):


 

Převzato z Haaretz


Překlad: onlooker

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments