Patří Petr Nečas za velezradu do kriminálu?

Únor 06, 2012

Když podal trestní oznámení člen jedné z periferních straniček politik František Matějka kvůli zamilovanému psaníčku od předsedy KSČM Vojtěcha Filipa do hladem svírané Severní Koree, tak tím vyvolal pobavený úsměv nejen u politologů a části právnické veřejnosti (pokud to vůbec zaregistrovala), ale jeho "statečný" čin pobavil i laickou veřejnost a dokonce i samotného JUDr. Vojtěcha Filipa. Osobně politikovi Matějkovi fandím a dovolím si tvrdit, že jeho pět minut slávy teprve přijde.


Kdežto trestní oznámení na premiéra Petra Nečase, podané signatářkou Charty 77 a úspěšnou spisovatelkou Lenkou Procházkovou, je opravdu jiné kafe a podle zatím neoficiálních názorů některých státních zástupců dotčeným už do smíchu nebude.


Osobně si této skromné ženy a dlouholeté životní partnerky Ludvíka Vaculíka nesmírně vážím. Na rozdíl od většiny dnešních komunistobijců, kteří dnes v teple svých obýváků statečně mlátí do klávesnice a hrdinně s nimi na "papíře" bojují, si tato žena na vlastní kůži prožila za bývalého režimu své.


Není bez zajímavosti, že k tomuto trestnímu oznámení přibylo další, které podal režisér a dokumentarista Mgr. Václav Dvořák a že se chystají další.


S pochopením sleduji velké rozhořčení veřejnosti, která nesouhlasí s rozkrádáním České republiky v přímém přenosu, kdy se z majetku Českého státu stane majetek státu Vatikán. Velice výstižně to popsala na tiskové konferenci spisovatelka Procházková, když prohlásila, že pokud ke schválení této normy dojde a prezident Klaus ji podepíše, bude se jednat o akt velezrady. Většině mladých čtenářů jména komunistických vlastizrádců českého národa, jako byli Kolder, Indra, Švestka, Kapek a Biľak, nic neříkají, ale v této souvislosti mě jména jako Nečas, Vondra, Kalousek, Benda a spol napadla také.


Už 22 let se Sudeťáci snaží urvat kus naší země, už 22 let se snaží církev dostat bezplatně něco, co jí nepatří, už 22 let se nepřátelé tohoto státu snaží prolomit Benešovy dekrety a doposud se jim to nepovedlo. Ve Vatikánu zemřel bývalý partizán a velmi oblíbený papež polského původu Jan Pavel II, kterého nahradil bývalý člen Hitlerjugend Benedikt VI, který jmenoval Dominika Duku kardinálem a posílená církev jde tvrdě po majetku a tato vláda jí vychází všemocně vstříc. Prezident, který byl k církvi ohledně majetku a chrámu Sv. Víta neústupný, si dnes nemůže Dominika Duku vynachválit. Za pozornost stojí také komentáře politiků "béčkové" Klausovy strany Svobodných, kteří se tématu restituce vyhýbají jako svěcené vodě.


———————————————————-

Nejvyšší státní zastupitelství


Jezuitská 4


660 55 Brno

 

 


TRESTNÍ OZNÁMENÍ


V souladu se zákonem č. 140/1961 Sb. tímto podávám na předsedu vlády ČR Petra Nečase a členy vlády ČR úřadem: Nábřeží Eduarda Beneše 4, 118 01, Praha 1.


t r e s t n í  o z n á m e n í


pro podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomocí veřejného činitele dle § 158 trestního zákona a pro podezření ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku dle § 255 trestního zákona.


Odůvodnění:

Jmenovaný předseda vlády Petr Nečas a všichni členové jeho kabinetu se dopustili trestných činů dne 11. ledna 2012, když jednomyslným hlasováním schválili návrh zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi, aniž by měli k dispozici soupis majetku, který církve a náboženské společnosti vlastnily k datu 25. února 1948, tedy k datu, které majetkové vyrovnání s církvemi nemá prolomit.


Návrh zmíněného zákona tedy vykazuje závažné nedostatky, na což upozorňuje nejen politická opozice, ale i média a právní odborníci. Pokud bude návrh zákona předložen v podobě schválené vládou zákonodárcům, dá se očekávat, že při převaze koaličních poslanců ve sněmovně bude schválen a vstoupí v platnost. Pokud však legislativci nebudou mít k dispozici soupis majetku, jehož byly církve vlastníkem k datu 25.2 1948 a pokud nebudou mít k dispozici ocenění tohoto majetku, nemohou o zákonu hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a v zájmu všeho lidu, neboť jim budou chybět základní informace.


Mám podezření, že předkladatelé návrhu zákona, kterým má být část majetku ČR (krom budov i lesy, polnosti atd.) převáděna do majetkové podstaty státu jiného (městského státu Vatikán), se dopouštějí dalších trestných činů, neboť návrh zákona směřuje k porušení územní celistvosti ČR.


V souladu s oznamovací povinností a aby se předešlo následkům, tedy tomu, že případný majetkový podvod, který způsobí České republice škodu velkého rozsahu, bude zákonem schválen, žádám Nejvyšší státní zastupitelství o neprodlené prošetření mého podezření a v případě potvrzení z naplnění skutkových podstat trestných činů žádám o kroky vyplývající z Trestního řádu ČR. Také žádám, abych byla o krocích Nejvyššího státního zastupitelství v této věci vyrozuměna.


V Praze, 18. ledna 2012


Lenka Procházková v. r.

 


Vyhotovení:

1x Nejvyšší státní zastupitelství

1x Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová

1x Předseda Senátu PČR Milan Štěch

Viz http:// lenkaprochazkova.wz.cz/

 

zdroj: http://kucharovic.blog.idnes.cz/c/242329/Patri-Petr-Necas-za-velezradu-do-kriminalu.html


Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments