Buržoazie touží po titulech

Překvapilo mne překvapení z výsledků prvního kola prezidentských voleb a hledání důvodů, proč tomu tak je. Zvolená dvojice přesně odpovídá vývoji naší společnosti v uplynulých dvaceti letech a podobný výsledek předpovídalo velké množství lidí.

Nejvíce se situaci u nás přibližuje svým článkem „Jak se z lidí stává dav“ Mojmír Grygar. Dvacet let se u nás vyčleňuje část občanské populace a dvacet let se snaží vytvořit elitní třídu. Mnoho našich občanů začalo hned po revoluci tvořit své generační stromy a hledat šlechtické předky. Pokud je nenašli v archívech, alespoň oprášili rodinné legendy o dětech zámeckých služek. Touha po šlechtické krvi a šlechtických titulech je v naší zemi obrovská.

Karel Schwarzenberg je nadějí na obnovu šlechtických a buržoazních titulů. Teprve s ním se může naplno veřejně rozvinout pravý buržoazní život, tak jak ho známe z filmů pro pamětníky. Všichni tihle bývalí soudruzi a svazáci jsou stále ovlivnění socialistickou výchovou a nesou si stigma, že bohatství je něco nepatřičného, za co by se měl slušný člověk stydět, a když už je někdo opravdu velmi bohatý, měl by se alespoň chovat skromně a nevytahovat se. Pořád jim v hlavě bliká varovné světýlko NEVYČUHOVAT.

Celý článek najdete v Britských listech

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments