Byl Strauss-Kahn opravdu diplomatem?

http://www.newyorktripplanner.com/images/hotels/Sofitel%20New%20York/2.jpgTakzvaná demokracie nám nedává šanci na přímou správu věřejných záležitostí a jejich obstarávání (volební program je jedna věc, průnik programů tzv. koalic, a jejich shoda věc druhá, protože nevoleně prosazená). Proto ani ve stejném, manipulovaném celosvětovém informačním matrixu nemáme možnost posoudit, zda informace uvedená zde je či není pravdivá.   Jde o to, že měl a má-li DSK "diplomatické cestovní doklady", pak jeho zadržení, vazba, prohlídky tělních dutin, identifikace, oblečení do oranžového overalu jsou opatřeními  donucovacími, neslučitelnými s jeho postavením alespoň podle Vídeňských konvencí o diplomatických stycích.


Analogie, vedená  americkou žalobou (případ polsko-francouzského režiséra Romana Polanského), je v tomto případě zcela irelevantní, a můžeme se vsadit, že příslušný výbor či rada MMF bude abdikaci  DSK na místo předsedy MMF akceptovat okamžitě, aniž by vyčkal dnešního či zítřejšího rozhodnutí soudu o zrušení vazby, nebo naopak, o jejím ponechání.


Byly sneseny spousty argumentů, zejména na stránkách OM, proč se domnívám, že politická asylantka Nafissatou Diallo nehovoří pravdu. Především, v hotelu, v němž pracuje, je zřízena tzv. "responsable de l´étage". Je to člověk, odpovědný za podlaží (v tomto případě 4.) Jenom s ním smí vstoupit do pokojů hostů, a to poté, kdy se přesvědčí, že se host v suite nenachází. Nafi Diallo však vstoupila (sama?), k něčemu došlo nebo nedošlo, a ona nám prostřednictvím svého "bratra" Blakea vzkázala, že vůbec netušila, až do pondělka, že klient na čísle 2805-6 je VIP. Blake je přitom  pouze její "černý bratr". Říkají si tak, jako u nás bývalí i současní lidovci.


Stigmatem hotelů, v nichž se platí $ 500 a více za noc, je ovšem všude na světě to, že personál důvěrně zná své VIP klienty, protože jiní ani nepřijíždějí. Detailně jsou známy libůstky tzv. weltmanů, jejich zápory, ví se, jaké mají číslo obutí, obleku i košile. Některé dámy si potrpí na řezané květiny na uvítanou, jiné dostávají z kytek alergický záchvat. Proto není možné, aby někdo "svého" VIP neznal, neboť je to podmínka nutná k výkonu této práce. Protože tito lidé s sebou nenosí peníze (policie napočítala u DSK 300 dolarů), dýško, neboli tips za "služby navíc" předává zpravidla  následně sekretariát  či zaměstnanec příslušné VIP. Host je prostě privilegovaný hýčkaný klient, a jde přitom o sortu stále stejných lidí, měnících jen své luxusní dočasné hotelové  domovy, a cirkulující mezi nimi. Nevím, co je to za hru vedení tohoto newyorského hotelu, který se snaží už téměř týden před veřejností vypadat jako levný Bate´s Motel, drive-in z Hitchcockova filmu, v němž se ovšem také dějí hrůzyplné věci…


Ale nepodceňujme. Ponížení někteří vítají. Ministr G., připravovaný na funkci českého velvyslance ve Washingtonu D.C., kdysi uvedl, že na americké půdě si rád zuje obuv (v rámci prohlídky při vstupu do  Ameriky). Nebude-li k tomu zapotřebí emisní  pachové povolenky, budiž…

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments