Pravice je mnohem horší než komunistická strana

Květen 17, 2011

Na Britských listech jsem si všiml krátkého článku Borise Cveka.

Tento autor (vysokoškolský učitel z Univerzity Palackého v Olomouci) se vždy prezentoval dosti pravicově (volič ODS). Protože většina čtenářů Aktuálně.cz se Britských listů, jak se zdá, poněkud štítí, dovolil jsem si níže přetisknout mírně upravenou a zkrácenou parafrázi jeho článku, kterou bych s radostí podepsal…

Považuji komunismus a zejména jeho realizace v dějinách 20. století za cosi velmi špatného. Nemám rád KSČM, považuji ji za stranu normalizačních hodnot a normalizační mentality a přeji si, aby zanikla. Ale v současné situaci je pravice glorifikující lidi, jako je Drobil, nebo nastolující osobní "ekonomické zájmy" jako normální cíl snažení českého politika, mnohem horší než KSČM.

Jsem antikomunista. Nejnovější průzkum veřejného mínění, v němž má ČSSD+KSČM 126 hlasů, mne ale velmi těší a kdybych si měl vybrat, přál bych si takový výsledek voleb a takovou vládu. Vládu ČSSD a KSČM. Za toto mé přesvědčení nesou plnou odpovědnost strany současné pravicové koalice, která je jednoznačně nejhorší politickou formací po roce 1989.

Děkuji kolegovi Cvekovi…

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments