Bylo, nebylo

Masakr na náměstí Tien-an-men byl pojem. Symbol. Klacek na Číňany a zbraň morálního vítězství Západu. Jenže se nekonal, tedy přesněji řečeno konal, ale jinde. Ale i kdyby se za dalších dvacet let ukázalo, že se nekonal vůbec, bude to všem stejně jedno, jako když se teď ukázalo, že událost, která formovala postoje široké západní veřejnosti k Číně, byla vylhaná.

Už jsme tak otupělí, tak navyklí na to, že nám naše elity lžou, že se raději ani neptáme, abychom nebyly za „pátou kolonu nepřítele“, a když se ukáže, že leccos bylo jinak, tak to zcela přirozeně akceptujeme, jako kdyby to takové bylo od počátku a my to věděli.  Ale ve skutečnosti víme jenom to, že je lepší schovávat se v bezpečí konformity, než konfrontovat oficiální vysvětlení a čelit posměchu těch, kteří mu uvěřili, protože s ním je svět bezpečnější, předvídavější, přítulnější, hygienicky čistý a snadno omyvatelný.

Nakonec je jedno, co a jak bylo, nebo nebylo, důležité je, co má být teď, aby svět vypadal takový, jaký si ho elity přejí.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments