Česká justice: Game over?

Co víc si mohou všichni ti šibalové, pleticháři, podvodníci, úplatkáři, „kontroverzní podnikatelé“, gauneři a mafiáni přát než zdiskreditované a paralyzované státní zastupitelství, úplatné a vstřícné soudce a v poslední instanci prezidenta, který neváhá svojí milostí přispěchat na pomoc v případě, že se někde stane chyba, soudy trestuhodně selžou a odsoudí někoho, kdo odsouzen být nechce, nebo nemá, protože „je jejich“? Nic, protože tohle všechno, protože tohle všechno mají.


Zdá, se že tuhle od začátku cinknutou hru definitivně vyhráli ti, kteří ji na začátku cinkli. Teď už nejde jenom peníze, teď už jde o čisté potěšení ze hry, o radost z toho, jak je veřejnost bezmocná a jak spolehlivě může být každý, kdo by začal systém privilegií a protekcí ohrožovat, odstaven s cejchem padoucha na čele.


Hra skončila, je čas začít novou, podle nových pravidel. Nebo i podle starých, ale tak, aby podle nich hráli všichni. A nespoléhat na rozhodčího, protože i ten může být koupený, ale hlídat si to sami a přestat hrát v okamžiku, kdy se ukáže, že spoluhráč je falešný.


Tak snadné a zároveň tak nemožné to je.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments