Česká média: Propaganda za dvě miliardy, investigace za patnáct tisíc?

Říjen 16, 2011

P. Hubble; http://www.lappan.de/images/titel/big/383033284X.jpg

My, nezávislé tiskoviny, jsme se tuto sobotu sešly v Jihlavě, abychom se vzájemně utěšily kvůli bídě světa, nechápavosti čtenářů, nedostatku spolupracovníků, financí, času, energie a nápadů, rozkradení státu a kvůli vytunelování demokracie. Na její obranu vynakládáme nemalou námahu, na rozdíl od poslanců a veřejno-právních médií jako Český rozhlas a televize. Ty ovšem povinně a všichni platíme za to, co ze zákona a ze svých statutů nedělají, a mnohdy dokonce přímo sabotují. Čili provozují trestnou činnost. Zajímavý článek o skryté propagandě ČoR najdete zde. Jeho autor a člen Rady ČoR mne na setkání fascinoval prohlášením, že rozhlas téměř nedělá investigativní žurnalistiku, a přitom má roční rozpočet 2 miliardy. My máme roční rozpočet 15 tisíc a děláme to.

Srovnávací statistiky ukázaly, že naši občané vcelku kašlou na nezávislý tisk, ani jej nečtou, ani nijak nepodporují, na rozdíl od okolních ještě demokratických zemí. Podíl veřejnoprávních médií je u nás skoro nejnižší v Evropě a stále klesá. A to nám Klaus navíc zprivatizoval prakticky všechna média do rukou cca tří zahraničních společností. Chrabré našince nutně a fatálně obalamutí každý demagog, který si pískne v redakci veřejnoprávní nebo privátní.

Další tip k reformě nabízí radniční periodika, která nikdo nečte. Prozatím slouží k oslavě hrdinů komunální fronty a k zamlčování zlodějen. Radní z Prahy 2, zelený Matěj Stropnický, nám něco ukázal. Jejich plátek na Praze 2 s rozpočtem 5 miliónů ročně (sic!) po zavedení nových pravidel pro vydávání (viz tento kodex) začal sloužit občanům a demokracii, protože tito a tato si jej platí z vlastních daní. Možná tomu nevěříte, ale existuje něco jako stát. A ten platíme z našich daní celý a úplně celičký, i s chlupama. Ale nikomu to neříkejte, je to veřejné tajemství.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments