Česká televize plánuje od 1. 1. 2013 zrušit ekologický pořad NEDEJ SE!

Zdravím!


Je potřeba psát kritické dopisy vedení ČT a Radě ČT. Je možné např. útočit na to, že ČT přestává plnit veřejnoprávní roli, protože neexistuje jiný pořad, sledující cíleně, do hloubky a kontinuálně otázky ochrany životního prostředí a zdraví lidí. Hrozbou pro vedení ČT je, že se lidé přidají k výzvě za zrušení poplatků.


Vše je nutné adresovat řediteli ČT + Radě České televize, a nejlépe také poslaneckému výboru pro ŽP, kterému šéfuje starosta Litvínova Šťovíček, který je proti rušení územních limitů těžby na Mostecku.


Ve svých dopisech je možné také zdůraznit, že bezzubých dokumentů a líbivých magazínů je hodně (asi právě takový má “přinejlepším” Nedej se nahradit), ale je třeba pokrývat aktuální kauzy!


Pořad Nedej se! má přitom kvalitní zkušený tvůrčí tým s rozsáhlým odborným zázemím lidí z občanského sektoru i akademické sféry, dvacetiletou kontinuitu a rozsáhlým archivem, umožňujícím porovnání s minulostí, reaguje na společenskou poptávku, zastává se aktivní občanské společnosti i samospráv obcí, atd.


Tlaků na Nedej se! je (a vždycky bylo) spousta, stejně jako stížností od různých potrefených husí…


Pro inspiraci lze přečíst blog Vladimíra Justa (2. odst. o Nedej se): http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vladimir-just.php?itemid=18291 a pořad k 20. výročí Nedej se s Václavem Bělohradským http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/212562248420011/video/

RNDr. Miroslav Patrik

Námět: Petr Kužvart, Martin Míček

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments