Zpověď angažovaného studenta

Je mi 17 let a studuji na gymnáziu. Nemohu se smířit s tím, že komunisti jsou v krajské vládě, a proto nebudu celý den jíst. Vím totiž o nich úplně všechno. Když si vzpomenu, co mne celá léta učí ve škole náš nejchytřejší pan učitel (občas si spolu zahulíme), nemohu pochopit, proč lidi volili ty zlé komunisty.


Vždyť dříve lidé museli povinně pracovat, ale já až skončím ve škole, budu se moci svobodně rozhodnout, jestli pracovat, nebo ne. Mohu jít na pracák, zametat, nebo jet do ciziny, kde na mne všichni čekají. Komunisti stavěli králíkárny, kde měli bydlet lidé. Dnes si jí mohu v pohodě koupit za milion a ještě mi na ní dají všude půjčku.


Když si představím, jaká musela být úroveň zdravotnictví, když se nikde neplatilo, muselo to být strašné. A k tomu nutili lidi jít v 60 letech do důchodu. Hrůza!


Nikdo nemohl studovat v zahraničí (vlastně jen pan prezident Klaus,který byl bojovníkem za demokraci). Platy byly tak 2 tisíce a dnes máme průměrnou mzdu 24.500,- měsíčně. Nikdo Vám nenutí smlouvu na dobu neurčitou. Můžete pracovat třeba měsíc, a potom se svobodně rozhodnete, co dál. Máme tolik možností, ale lidem se asi nechce pracovat. A hlavně těm sockám, co pořád něco chtějí od státu.


Až dostuduji, všem ukážu jak se to má dělat. Jejda, už jsem půl dne nejedl. No, je to drsný, ale vydržím. Doufám, že máma zítra uvaří něco pořádného.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments