Český banánový pašalik

Vážení spoluobčané, buďte tak laskaví a zájmu přesnosti a věcné správnosti si upravte občanské průkazy, pasy, vysvědčení a další doklady tak, že ve výrazu Česká republika škrtnete slovo republika. Po dnešním vyjádření prezidenta Klause je totiž jasné, že český stát není res publica, tedy věc veřejná, ale pašalik pornokratické elity, soukromý podnik všehoschopných bez skrupulí, ale zato s mocí, penězi a kontakty, do jehož řízení nikomu nic není, a zejména ne občanům. Nebo jak jinak chápat zprávu o tom, že korupcí promořená protikorupční vláda rozpočtové odpovědnosti k vlastním korytům byla zachráněna osobní intervencí prezidenta, ovšem „jak se ale strany dohodly, Klaus neuvedl, ale vyzval novináře, aby po tom nepátrali.“?

Občan se nemá starat, občan má držet hubu a krok, poslušně kývat a platit daně. Platit, ne se ptát, co se nimi děje. A hlavně nerušit, když slušní a odpovědní vládnou. To by v tom byl čert, abychom tu banánovou republiku v srdci Evropy nevybudovali. Ale co se divím, vždyť o banány šlo v Listopadu 1989 především, nebo ne?

Ba ne, tahle země nejenom že není pro slušné, ona je především zralá na další převrat. Ale tentokrát žádné rukavičky, žádný samet, protože tahle pakáž po dobrém nepůjde.


Převzato z blogu Tribun


Foto: Petr Kubín

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments