Krysy lodi nepotápějí

Každý zajísté zná přísloví o tom, jak krysy opouštějí potápějící loď jako první. Kdo čeká, že chování našich Věcí Veřejných by tuto situaci mohlo připomínat, tak ten se pravděpodobně plete. Ano krysy lodi opouštějí jako první, ale krysy lodi plné zrna a jiných pochutin nepotápějí. A aktuální vládní bárka je na tom celkem dobře. Nebo že bych si nevšiml takového detailu, jako například ministrů za děvky eee věci veřejné, co už složili své funkce? Zrak možná nemám nejlepší, ale nezdá se mi. Huuu, my vás možná nepodpoříme, ale jsme přece kámoši a tady sedíme spolu.


Pokud se čirou náhodou v hlavince pana Bárty neobjevila jistá machiavellistická myšlenka, že je nutno uklidnit expartnery, aby se čirou náhodou z fondových rozpočtů nevydali na poslední chvíli získávat vědomí a svědomí veřejných a opozičních poslanců, a jeho partaj v krizové chvíli bude hlasovat jednotně proti vládě korupčníků a zlodějů Petra Nečase, tak spíše můžeme čekat hezké divadélko.


Například nějaké svobodné hlasování či svobodné odchody poslanců našich veřejných služebníků, ale vše vypočtené na přežití vlády, které budou následně vysvětleny jako významné varování koalici. Bude to zhruba stejně významné varování jako poslední výroky, že pokud vláda to či ono, tak Věci Veřejné sice neučiní nic, ale budou závažně rozmýšlet a přemýšlet.


A nebo fraška bude mít vyvrcholení v čistě klasické podobě pravicového newspeaku. Jednotné prokorupční hlasování Věcí Veřejných bude vysvětleno bláboly o budoucnosti našich dětí a cestách do Řecka. Případně se přidá cosi o nějaké vládě rozpočtové zodpovědnosti, která tak dokonale bojuje s korupcí.


Dobrou chuť.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments