Česky prezidentsky masochizmus

Mily česky narode. Nejsi tak trochu masochista? Vybrat nejstarši kandidaty na souboj? Kdyby mohli byt na Hradě oba, za tři roky oslavi společnych 150 let!!! Fandim těm synkum oběma, aji Karlovi(75), aji Milošovi(68). Bohužel, mam trochu obavy, bo moji největši polityčti oblibenci zemřeli v plne svěžesti a rozpuku, Černěnko v 75, Andropov v 70…

A tuž se nam ve finale střetne Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg, kníže ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a lantkrabě kleggavský s jakymsik Zemanem. A ja blbec ostravsky sem myslel, že postupuju enem dva. Tuž to bude nefer přesilovka. Jeden koučovany Bilderbergem s plnu podporu medyjalni mašineryje, druhy enem Bambergem s podporu moravskych chasniku… Fuj! My Banikovci mame radi mače fifty fifty.
Přemyšlam, čim by mě mohli tihle synci pozityvně přesvědčit v krizove době, kera před nama je. V krizi se ukaže, jaci su naši prezidenti.


Do prvni skupiny našich polityku patři ti, keři dokazali cosik vyjimečneho, za co je člověk musi ocenit (je jedno, jestli to byli prezidenti bolševičti nebo demokratyčti).


Třeba hned ten prvni, Tomaš. Teho si važim za to, že ve svojich pětašedesati rokach zbalil kufřik, a na stare kolena se vydal do emigrace, kaj tři roky makal na rozbiti Rakuska. Tuž řekněte sami chlopi – kery z vas by na to v pětašedesati měl?


Nebo třeba Klema. Teho si važim za to, že co slibil, to aji splnil. V roce 1929, když se dostal poprve do parlamenta, slibil buržoaznim poslancum, že jim zakruti krkama. A sice na tom musel dalšich dvacet roku robit, ale dobra věc se podařila.


Anebo Gusta. Jako prezident nuda. Ale v padesatych rokach jako jediny zatčeny bolševik nikdy nepřiznal svoju vinu a vydržel aji to nejhorši mučeni. Tuž co, chlopi, kery z vas by s nim měnil?


Na druhe straně su polityci, kerym nemožete věřit frňak mezi očama. Tonda sliboval v patek celemu narodu, že měna nebude, a o vikendu bylo všecko jinak. Alexander zas pul roku oblboval lidi, jaky je to velky demokrat a statnik, pak v Moskvě podepsal kolaboraci, a brzy nato v Praglu pendrekove zakony proti svym vlastnim lidem. Tuž pravda. Šaňo nebyl prezidentem. Ale hodně jim chtěl byt. Venca by vam mohl povidat.


A tuž fčil Karl s Milošem chtěju tež byt prezidentem. Kura, tak přemyšlam…když mame spodni limit pro věk prezidenta, proč nemame aji horni? Mam duvodne podezřeni, že to špatně skonči… • Tomaš Masaryk…zbaveny funkce v 85 letech
 • Ludvik Svoboda…zbaveny funkce v 80 letech
 • Gustav Husak…zbaveny funkce v 76 letech
 • Karl Schwarzenberg…chce nastupit v 75 letech
 • Emil Hacha…zemřel v 73 letech
 • Antonin Zapotocky…zemřel v 73 letech
 • Vaclav Klaus…mandat mu skončil v 71 letech
 • Miloš Zeman…chce nastupit v 68 letech
 • Vaclav Havel…mandat mu skončil v 67 letech
 • Antonin Novotny…zbaveny funkce v 64 letech
 • Edvard Beneš…zemřel v 64 letech
 • Klement Gottwald…zemřel v 57 letech
To zme to dopracovali.


Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iFčil, Ostrava


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments