Češti poslanci rozhodli, že za vařeni polivky možete do kriminalu


Připada vam to ulitle, co? Ale je to tak! Vařeni polivky je porušenim zakona podle vymatlanych českych uředniku. Pokud se chystate vařit polivku, a neoznamite to celnimu uřadu, bude zle.


Šruby se přitahuju vic a vic. Neni to tak davno, co si každy chlop mohl zrobit polivku jaku chtěl, a nikdo do teho neměl co kecat, ani jeho protivna roba ne.


V roce 2003 přišla banda, združena pod hlavičku "Parlament ČR" s napadem, že normalni člověk nesmi navařit ročně vic jak 200 l polivky z chmelu a sladu, bo jinak bude finančně potrestany placenim jakesik blbe daně. A přikazali v zakoně, že kdokoliv by chtěl vařit polivku, musi to oznamit Celnimu uřadu.


Vloni už jim aji to bylo malo a šruby se zas utahly. Banda přikazala, že kdo neoznami uřednikum umysl uvařit polivku, dostane pokutu až 50 litru.§ 135b


Přestupky proti oznamování výroby piva


(1) Osoba, která vyrábí pivo podle § 80 odst. 1, se dopustí přestupku
tím, že ve stanovené lhůtě neoznámí Celnímu úřadu


a. datum zahájení výroby,
b. místo výroby, nebo
c. předpokládané množství vyrobeného piva za kalendářní rok.


2. Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do 50 000 Kč.Drahy Celni uřade. Otevřeně a veřejně se udavam, že nemam v umyslu se udavat, že mam chuť si uvařit polivku. Trhni si nohou.


Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil zavřeny na Mirově za podněcovani k trestnemu činu vařeni polivky.


 

Material na polivku. Česke zlato z moravskych poli. Slad na pivo světle a černe…


Slad se nasype do vody teple 37°C. V tomto okamžiku byla naplněna skutkova podstata trestneho činu "Vařeni polivky" dle paragrafu 135.


Nevim jak vy, ale moja polivka musi při 52, 62 a 72°C trochu spočivat. Pivovarnici by vam to vysvětlili přesně, ale ja jsem jednoduchy synek. Žadne složite kecy.


Do prdele! Nechal sem polivku v chladu a asi se mi zkazila. Na vrchu se začala robit taka divna pěna. Tuž ju zbiram a vyhazuju do dřeza. To by mě Liba zdupala, že sem zkazil tolik fajne polivky. Radši to schovam do bečky.


Liba si vzpomněla po dvuch tydňach na polivku. Kupodivu, je to jakesik jine…fajne…chutna mi to! A nejenom mi! Enem ti mamlasi v parlamentě nevi, o čem je řeč…Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments