Chávez proti globální finanční mafii

Hugo Cháveze si nesmírně vážím za jednu prostou věc. Za to, že se dokázal postavit globální finanční mafii, okupující velkou část světa. Za to, že dokázal lidem ve svém národě dát naději na lepší život. Občané Venezuely mu to několikrát oplatili. Po puči 2002, kdy byl sesazen a opozice uspořádala vítězné orgie, ho lidé, prostí občané vrátili do úřadu, viz níže uvedený film.


Sakra, který rádoby demokratický národ se může pochlubit takovouto podporou vlastnímu prezidentovi? Který národ si ve svobodných volbách vybere čtyřikrát stejného prezidenta? Kritici namítnou poznámky k svobodě voleb. Ale opozice, zastupující zejména nejbohatší vrstvu, které bylo zabráněno v parazitování na systému, měla svého kandidáta, který Chávezovi šlapal na paty. Protikandidáta podporovaného zahraničními finančními kruhy a médii atd. Srovnávat tento stav s takzvaným stalinismem a diktaturou může jen hlupák.


Jeho moderní socialismus 21 století určitě nebyl ideální, bez chyb a bez byrokracie. Každý kritizující odpůrce, včetně pravicových politiků, by se však měl nejdříve zamyslet nad vlastními chybami a chybami systému, ke kterému se hlásí, sám ho podporuje, nebo ho dokonce sám vytváří. Jak říkal Ježíš: "Kdo jest bez viny, ať první hodí kamenem…"  Bohužel v případě puritánských USA, hážou nejvíce kamení zrovna, ti co mají na své hlavě lavinu másla a to navíc již velmi žluklého…


Sám za sebe bych obyvatelům Venezuely popřál kromě upřímné soustrasti to, aby si svodně bez účasti zahraničních PR agentur a finančních mafií vybrali tu nejlepší variantu své vlastní budoucnosti a ochraňovali si své přírodní bohatství. A co nejrozumněji s ním hospodařili ve prospěch všech občanů vlastního národa.


Válka proti demokracii:Poznámka na závěr: Ve filmu jsou zachyceny některé události z Venezuely a zajímavé rozhovory s Hugo Chávezem. Jen tak za sebe si říkám: Třeba se dožijeme (a třeba je to blízko?), že naše země bude mít jednou prezidenta, který bude mít v sobě, také alespoň malý kousek toho venezuelského Cháveze. Myslím, že by to naše země potřebovala… Jako sůl…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments