Chudoba v USA postihuje více lidí, než se předpokládalo

Leden 07, 2010

Počet lidí žijících pod hrancí chudoby je v USA o miliony vyšší, než se doposud předpokládalo – každý šestý Američan, přičemž většina z nich je starších 65 let, s chudobou bojuje především kvůli růstu nákladů na zdravotní péči a jiné služby.

 

Vyplývá to z předběžných výsledků sčítání obyvatel USA.

Podle nich chudoba v USA celkem zasáhla v roce 2009 15,7 procenta obyvatel a vztahuje se tedy na 47,8 milionu Američanů. Oficiálně se přitom předloni uvádělo číslo 14,3 procenta, což v praxi představovalo 43,6 milionu lidí.

Ze všech demografických skupin se do chudoby nejvíc propadli Američané starší 65 let – jejich počet je oproti předchozím údajům dvojnásobný. Celkově se ale nárůst chudoby týká všech pracujících lidí ve věku 18 až 64 let, bělochů i Hispánců. Průzkum rovněž zjistil, že do chudoby upadají hlavně lidé žijící na předměstích velkých měst, a na Severovýchodě a Západě USA, kde je za chudého nyní považován každý pátý člověk.

„Díky nové metodologii nyní jasně vidíme dopady vládní politiky," konstatuje Kathleen Shortová z úřadu pro sčítání lidu. Podle jejích propočtů se na pádu do chudoby významně podepisují náklady na lékařskou péči – bez nich by míra chudoby poklesla z 15,7 procenta na 12,4 procenta.

 

Převzato z Literárek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments