Chystá se mediální lynč na Rona Paula

Září 19, 2011

Za posledních deset dní jsme viděli příval článků na Google News odsuzujících kongresmana  Rona Paula za to že  „viní“ Ameriku za útoky z 9/11. Je to jen počátek vlny ještě ostřejších a lživých útoků na něj, pokud bude usilovat o republikánskou nominaci na presidenta a pokračovat v získávání rostoucí veřejné podpory. Útoky na Rona Paula jsou a budou prací neokonzervativců, páté kolony „Izrael především“ (Israel First) v USA, izraelské lobby AIPAC  a všech těch, kteří jsou jimi řízení v Kongresu, v médiích a v akademickém světě.

Paul samozřejmě nikdy nepřičítal USA vinu za válku, kterou začali islamisté a kterou vedou v USA. To, co řekl, je prostě pravda bez jakýchkoliv pochyb: Rostoucí počet našich islamistických nepřátel je motivován k tomu, aby na nás útočil kvůli tomu, co naše vláda dělá v muslimském světě a nikoliv kvůli tomu, jak zde Američané žijí a co si myslí. Paul pouze odvážně a jasně předává tuto zprávu americkým voličům, a dokud bude tuto pravdu říkat, bude na něj sršet jed a pomluvy od výše zmíněných osob a organizací. 

A to horší teprve přijde. Už 1. a 2. září Commentary Magazine – vlajková publikace hnutí Izrael především – identifikoval pravdu, kterou Paul říká o dopadu americké politiky na islámský svět, jako „bizarní a zkreslenou interpretaci událostí“ a nařkl jej a jeho podporovatele, že používají prohlášení Usamy bin Ladina jako svou bibli.  Komentář pak pokračoval v odsouzení Paula a jeho stoupenců takto:

Kongresman Paul trvá na tom, že Amerika je vinna rostoucí nenávistí islamistů vůči nám, až do té míry, že musí zkreslovat historii, aby si to ospravedlnil. Je to zvláštní občan, kdo dělá takovou věc. Předpokládám, že nyní chápu, proč se většina republikánů (výjimkou je Rick Santorum) nepřipojila ke škodlivé ideologii kongresmana Paula. Ale špinavé malé tajemství je, proč Ron Paul zastává názory, které jsou přímo ostudné. Zdá se mi, že ovšem konzervativci nemohou jednat jinak, aby dosáhli k těm, kteří jsou na okraji libertariánského hnutí.“

Pokud to zní povědomě, je to proto, že je to přesně ten druh útoků, který byl kdysi použit proti organizaci Amerika především (America First), když usilovala o to, aby Amerika nevstoupila do evropské války, která začala v září 1939.  Intervencionisté v obou stranách, většina médií, Rooseveltova vláda, příznivci Británie v USA a mluvčí židovských organizací … ti všichni napadali hnutí Amerika především jako neloajální občany, kteří nic nevědí o světě. Společně pak falešně označovali Američany, kteří používali 1. dodatek ústavy k obraně toho, co cítili jako zájem Ameriky, jako zrádce, blázny, sympatizátory s nacismem a nepřátele Židů.  Stejně tak ve svých článcích v Commentary Magazíne i jinde označují Rona Paula a milióny, kteří s ním souhlasí, jako „zvláštní občany“ (čti zrádce), blázny a sympatizátory s bin Ladinem. 

Pokud bude Paul pokračovat v hlásání pravdy a jeho podpora poroste, další krok příznivců skupiny Izrael především bude, že ho začnou označovat za antisemitu, stejně jako byl označován Charles Lindbergh a jiní vůdci hnutí Amerika především na konci třicátých let minulého století. A tyto útoky na Paula budou pravděpodobně mnohem ostřejší než tehdejší útoky na Lindbergha.

Dnes ovšem útočníci na Paula vědí, že nemají žádné legitimní a obhajitelné argumenty na své straně, je tu jen jejich zlovolné přání vidět Ameriku, jak bojuje proti celému islámu jménem Izraele. Oni vědí, že USA a naše zájmy jsou skutečně ohrožovány a napadány islamisty, a to v důsledku neúnavné a bezvýhradné podpory Izraele americkou vládou. Proto kombinace faktu, že slova kongresmana Paula získávají sluch u řady Američanů, a toho, že pozice skupiny Izrael především je postavena na písku – tj. faktu, že současné vztahy USA a Izraele nepředstavují skutečnou potřebu USA – znamená to, že nepřátelé Rona Paula používají jakýkoliv druh pomluv, jen aby ho očernili a zajistili si, že USA budou bojovat, aby ochránili Izrael proti rostoucí a nezvladatelné vlně antiizraelského cítění, které je vyvoláno takzvaným Arabským jarem. 

V tomto duchu je popis Paulovy „škodlivé ideologie“ v článku Commentary Magazine prvním krokem, který pravděpodobně povede k úsilí hnutí Izrael především identifikovat Paula a ty, kteří ho podporují, jako antisemity, a to jen proto, že tito nechtějí vidět, jak americká mládež v uniformách umírá v neúčelné izraelsko-arabské náboženské válce, ve které ve skutečnosti nejsou ohroženy žádné skutečné zájmy USA.

Michael Scheuer nedávno odešel po 22 letech služby ze CIA.

Převzato z  Non-Intervention.com

Překlad: onlooker

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments