Co dělají vlády, když umírají

Francouzská vláda dne 23. května zakázala veškeré zasílání zlata a stříbra poštou, a to jak mezistátní, tak vnitrostátní. Bylo zakázáno také posílání hotovosti včetně mincí.

Jedná se o začátek globálního trendu směrem ke stále větší kontrole kapitálu?

Věřím, že ano, stejně jako nedávnému odhalení, že americká NSA sleduje všechno, co děláte.

Vzpomeňte si na má slova: Jakkoli se mohou některé z těch věcí být bezvýznamné, nejedná se o zanedbatelné záležitosti. Jsou to neklamné, stopy, že se blíží vypuknutí další fáze finanční krize.

Pohleďte na vlády Evropy, Japonska a Spojených států – všechny jsou totálně na mizině. Mohou se už jen spoléhat na modlení a všechny svaté, šílené financování a švindlování.

Pokud by to byly firmy, musely by podle obchodního zákoníku jít do likvidace jako společnosti, které jsou tak na mizině, že neexistuje šance, aby přežily nebo získaly nějaké finanční zdroje odjinud. V tom případě jsou aktiva dražena a prodávají se za zlomek své hodnoty.

Přál bych si, aby se to nestalo právě tak, ale toto je drsná realita, které všichni čelíme. Problém je v tom, že vlády se nikdy nevzdávají bez boje.

Mají totiž obvykle tendenci brát si všechno a všechny s sebou. Stalo se to v Říme i v Byzanci. I v mnoha dalších velkých civilizacích, když se hroutily režimy.

Jdou po bohatých a chtějí vědět, kde je veškerý jejich majetek. Zvyšují daně všem. Začaly vás špehovat. Začaly klást stále více překážek vydělávání peněz ve vašem podnikání, vaší snaze finančně se zajistit, či cokoli před nimi skrýt.

Omezují vaše svobody. Upírají vám vaše práva. Chovají se jako Leviathani a Velcí bratři, sledují každý váš pohyb. Budou s vámi bojovat na každém kroku ke svému pádu do propasti.

Není snadné říkat toto vše těsně po 4. červenci (Svátek nezávislosti – pozn. překl.). Doufám, že se mýlím, zvláště pokud se jedná o Spojené státy.

Pochybuji však, že jsem na omylu, a to je přesně ten důvod, proč jsem nedávno udělal některá mimořádná opatření, jejichž přijetí vám také doporučuji.

Přesunul jsem své úložiště dat na bezpečné a zašifrované servery ve Švýcarsku. Tato švýcarská úložiště dat pravděpodobně nejsou špehována.

Brzy přesunu svoji e-mailovou adresu do zámoří a budu používat šifrované mailové služby, což mě uchrání před špehováním ze strany Google a vlády Spojených států.

Přesunu také některé ze svých bankovních účtů do zámoří, ale nikoli do běžných bank. Místo toho vyhledám důvěryhodné banky poskytující oddělené vklady, kde nebudu věřitelem banky a moje vklady tak budou zcela odděleny od závazků bank, a tedy chráněny.

Udělám toho ještě více. Řeknu všechny choulostivé věci, které budu moci, také svým předplatitelům, aby mohli přijmout podobná opatření na ochranu svého soukromí a majetku…

Překlad: StanFor more information and archived issues, visit http://www.moneyandmarkets.com


Money and Markets is a free daily investment newsletter published by Weiss Research, Inc. This publication does not provide individual, customized investment or trading advice. All information is based upon data whose accuracy is deemed reliable, but not guaranteed. Performance returns cited are derived from our best estimates, but hypothetical as we do not track actual prices of customer purchases and sales. We cannot guarantee the accuracy of third party advertisements or sponsors, and these ads do not necessarily express the viewpoints of Money and Markets or its editors. For more information, see our Terms and Conditions. View our Privacy Policy. Would you like to unsubscribe from our mailing list? To make sure you don’t miss our urgent updates, just follow these simple steps to add Weiss Research to your address book.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments