Demokratické šmírování je humánnější než totalitní

Internet vypadal na začátku jako skvělá věc. Informační dálnice, prohloubení svobody slova a demokracie, zjednodušení a zlevnění obchodování, vzdělávání, ulehčení podnikání, zábava, hry, film a hudba… Autoři a provozovatelé akorát  zapomněli příští uživatele upozornit, že se jedná o prostředek největšího fízlování v dějinách lidstva.


Co nám odhalila kauza Snowden:


V demokracii na rozdíl od totality si nikdo nemůže stěžovat, že by byl ošizen o fízlování. Na občana v demokracii zajisté působí uklidňujícím dojmem, že je šmírován nejenom vlastními bezpečnostními orgány, ale kvůli vlastnímu bezpečí hlídají každou jeho myšlenku a krok ještě šmírovači několika bratrských států – kupř. amerického, francouzského, britského… Demokracie na rozdíl od totality se vyznačuje tím, že svobodný člověk je v ní šmírován mnohonásobně. Asi proto, aby se mohl zodpovědněji a samostatněji rozhodovat.


Některé lidi by mohla mást jistá až zarážející podobnost demokracie a totality komunistů. Jedni i druzí slídilové vytipovávají domácí "teroristy",  kteří by mohli narušit "klid vrchnosti na práci". Jedni mají gulagy, druzí utajené věznice, drony a speciální komanda zabijáků. Američtí slídilové odposlouchávají kromě svých domácích vytipovaných podvratných "teroristů" také veškeré americké obyvatelstvo (co kdyby ho popadly  "teroristické" úmysly)?


Jejich vlastenectví se nezastaví ani na hranicích USA. Internacionálně odposlouchávají také své satelitní parťáky – snad je nepodezírají také  z "terorismu"? (kupř. ve  SB, MMF, EU, v jednotlivých bratrských satelitech a na jejich velvyslanectvích). Ani to však ještě není konec. Odposlouchávají demokraticky kvůli jejich bezpečnosti, a dokonce proti jejich vůli veškeré obyvatelstvo bratrských satelitů.

 

Tak mne napadá otázka: Jak je možné, že za totality bylo všude bezpečno a v demokracii si musíte málem obléknout drátěnou košili a portmonku zašít hluboko do podšívky? Za totality neřádili nikde teroristé a za demošky bude bezpečnostní rám pomalu i na veřejných záchodcích.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments