Co nás čeká v roce 2011


http://www.goodsoundclub.com/Commerce/SaleImages/Korvet2.jpgJe užitečné znát budoucnost. Podívejme se proto do křišťálových koulí věštců, s nimiž se na začátku roku roztrhl pytel.

 

Začneme samozřejmě u „nejdůvěryhodnějšího zpravodajského portálu českého internetu“. Pokud víte své datum narození a připojíte se k IDnes, je pro vás vaše budoucnost otevřená kniha.

 

Spojíte-li tyto osobní poznatky s obecným astrologickým zkoumáním příštího roku, tak už vás nepřekvapí naprosto nic:

 

Bohužel musím potvrdit, že i nastávající rok se budeme potýkat s nevyzpytatelností přírody. Hvězdy mluví o bouřlivých projevech elementu ohně, lze očekávat sopečnou činnost, rozsáhlé požáry, horko a sucha. Dočkáme se možná i ekologických katastrof, výbuchů a pumových atentátů se ztrátami na lidských životech.

 

Tato předpověď se splní zcela jistě, znáte snad za posledních docela dobře zdokumentovaných 1000 let civilizace rok, v němž by nebyly přírodní katastrofy nebo atentáty? Někdy je povolání věštce přímo odpočinkové.

 

A kdyby pro vás i tyto prameny byly nedostatečné, za pouhých 1500 Kč včetně DPH se dozvíte úplně všechno.

 

Přesto mají někteří z věštění strach a soustřeďují se pouze na výpis z oficiálního diáře naplánovaných akcí. Směs událostí naprosto rozdílné významnosti sugeruje otázku, že ho autor psal pod časovým presem a bez připojení k síti.

 

Nesmíme zapomenout také na Nostradama, i když zrovna tuto trochu „zastaralou“ předpověď asi bude nutné trochu modernizovat. Alespoň na roky, které již proběhly.

 

Ale předpovídají i banky. Dánská Saxo Bank připravila několik depresívních předpovědí, které však působí realističtěji, než výše uvedení esoterici.

 

Jaká by to ale byla předpověď bez Geralda Celente a jeho Trends Journalu. Náhled jeho předpovědi pro rok 2011 je velmi depresivní. Postupující rozpad stávajícího světa, zasetí semene revoluce ale i objev jakéhosi perpetua mobile.

 

A nakonec zkusím v tom Novoročním veselí pohled do své osobní křišťálové koule:

 

Euro s odřeným hřbetem tento rok ještě přežije.  Kurz ke koruně bude na konci roku okolo 23 Kč/€

 

V Evropě se projeví škrty a hospodářství zejména periferních států se zhorší. Německo začne připravovat plán „B“. K bankrotu států ale zatím ještě nedojde.

 

V souvislosti se zhoršující se hospodářskou situací zesílí protestní hnutí. Vzhledem k dosavadní neúčinnosti pokojných protestů bude přehodnocen postoj k násilí nejen u aktivistů, ale i běžných občanů, jako prostředku politického boje. Velké země EU půjdou „příkladem“, Česko bude oázou klidu.

 

Česká politická elita ztratí zbytky prestiže po uveřejnění průběhu vyjednávání o radaru práskači z Wikileaks. Nepůjde ani tak o fakta, jako spíše o odhalení nedůstojného přítupu naší vlády a prokazetelné účelové lhaní voličům. Skandál půjde napříč všemi velkými stranami možná s výjimkou komunistů.


Aféra českých lékařů se protáhne a po „kompromisu“ se většina lékařů vrátí do práce. Oslabená vláda však stihne využít tento protest k „nucené“ likvidaci „nadbytečných“ zdravotnických zařízení  zejména v regionech a centralizaci zbylých. Pro vesnické obyvatelstvo se významně zhorší přístup k lékařské péči, naopak pražané to nepocítí a budou moci i nadále snít svůj modrý sen.  Příkladu lékařů se chytí další profesní skupiny, čeští zaměstnanci začnou lépe hájit své zájmy, i když zatím bez větších efektů.

 

Vládní koalice se rozpadne, avšak úřednická vláda bude pokračovat v nastoupeném kurzu, a ač bez mandátu, výrazně posune „reformy“.

 

Do popředí zájmu se dostanou otázky svobody slova, snaha státu cenzurovat internet zesílí.

 

Legislativa typu ACTA bude formálně úspěšná, ale povede k etablování „pirátských“ stran a nová omezení v oblasti copyrightu kontraproduktivně ovlivní postoj uživatelů k nelegálnímu kopírování. Rozpor mezi uživateli a poskytovateli se nadále prohloubí.

 

Julian Assange bude umlčen, pravděpodobně zabit. To ale nezabrání zveřejnění již uniklých dokumentů.

 

Ať už bude nastávající rok jakýkoli, přeji všem hodně zdraví a osobních úspěchů.

 

Převzato z Nautila

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments