Cool in LIDEM?

Nejsem odborník na grafický design, spíše jen uživatel designu (někdy i nuceně se měnícího). Korupce 90. let začínala v privatizovaných firmách, kam byl nezřídka dosazen "kindermanagement" (jak dodnes trefně říká Jiří Paroubek), který (a to vím z vlastní zkušenosti s těmito experty) často seznával plochu zprivatizovaného závodu z pronajaté helikoptéry.


Nicméně, jedním z úplně prvních kroků těchto výkonných ředitelů  vždy bylo měnění image firmy (často zavedené v 19. století v době hospodářského boomu zemí monarchie). Reklamní agentury již tehdy dokázaly měnit logotypy (za nemalý bakšiš), a zakalkulovávat do nákladů kde co, třeba nové auto (jistě reklamní) pro paní ředitelovou… K logu tedy přistupuji skepticky.


Logo politických přeběhlíků LIDEM mne nijak nepřekvapilo, ani neuchvátilo. Kde jsem ho již viděl. Někde určitě. Nevzpomínám si. Ale zcela jistě vím, že nejméně od loňského podzimu používá velmi, velmi podobné logo Kolín a vytvořili ho KLUCI vespolek, s.r.o., kteří na něj mají licenční smlouvu s "cool in Kolínem" (oficiální motto), potažmo mají s městem smlouvu o dílo. Politici z LIDEM používaji podobné "kůly na lidi" (budou se hodit při stahování ovčanů z kůže), s černými hlavičkami (asfyxie z toho, že vás pravičák "chytne ekonomicky pod krkem" přidusí a vy ztmavnete, je výstižná), navíc u tří z pěti kůlů LIDEM je použito stejné barvy, jakou mají  v logu skutečné kůly kolínské.


Ex detektiv Bárta přišel o LIDI (nechal si je "čajznout") v Parlamentu, a tak je jenom otázka, zda i jiným LIDEM paní Peake nafoukaně nevyfoukla třeba ten motiv občanů – cool-kůlů.


Stanův komentář: První, co mě napadlo při spatření nového loga LIDEM, bylo "Člověče, nezlob se!". Druhé, co mě napadlo, že se mi vůbec nelíbí ani vypečená partička LIDEM, ani jejich logo. Člověkové, nezlobte se a LIDEM pošlete i s jejich logem tam, kam patří…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments