Debatní klub o České televizi: Jan Jirák / Radek Mezuláník

O české televizi budou hovořit dva znalci. Prvním je člen Rady České televize, Radek Mezuláník, vedoucí katedry mediálních studií na univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Jeho partnerem je Jan Jirák působící na katedře mediálních studií Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a na Metropolitní univerzitě Praha, jako vedoucí tamní katedry mediálních studií.


Jaká by měla být ideální podoba veřejnoprávní televize? Jak vypadáme ve srovnání se zahraničím? Jak by mělo fungovat řízení a kontrola veřejno-právních médií?


Autoři také analyzují programové okruhy, nové kanály ČT art a ČT D, tak zvaný dětský kanál a s tím související problematiku financování, jejíž důsledky se velmi negativně projevují na hospodaření ČT. Zajímavé jsou i jejich názory na zpravodajství a na publicistiku ČT. Otevřeli i téma mše svaté za sdělovací prostředky pořádanou v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Tu si objednal generální ředitel Dvořák u katolické církve a Česká televize odvysílala 5. 5. 2013 z této akce přímý přenos. Tématu manipulací kolem ČTV věnovala E-republika číslo pod názvem Komu slouží česká televize.

 
Více debat najdete v Debatním klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments