Demonstrace v Ostravě: Dvě osobní svědectví

Co mi přišlo od přátel mailem k páteční demonstraci v Ostravě:

Alena:

 

"Taky jsem se zúčastnila včerejší demonstrace v Ostravě a opravdu tam bylo více jak 6000 lidí. Lidé jsou velmi naštvaní, byli tam mladí s malými dětmi, střední generace i důchodci, všichni jsou na tom špatně. A s dalším zvyšováním DPH a ostatních cen viz benzín, topivo a další, bez růstu mezd a důchodů nebude jednoduché…"

Josef:

 

"Včera jsem se zúčastnil demonstrace  v Ostravě za demisi vlády a odstoupení prezidenta. Večer jsem byl v šoku, jak o této demonstraci informují rádoby nezávislá média. Reportéři Primy ani Novy se nenamáhali vystrčit nos ze svých vyhřátých kutlochů, i když jinak o každé prkotině dokážou mluvit hodně dlouho. Prý jsou novináři hlídacími psy demokracie. Včera se ale předvedli jako štěňátka čivavy. 


Zajímalo by mě, ze kterého politbyra strany asi dostali zákaz o tom informovat! Nepřipomíná to silně praktiky totalitní KSČ?


To Česká televize (pravděpodobně jako výsledek demonstrace před její budovou) alespoň krátkým šotem naznačila, že se něco dělo. Ovšem její odhad účasti 500 demonstrantů na Masarykově náměstí – to je na propadnutí z matematiky autora šotu. Na přiložených snímcích je vidět zaplněné náměstí.


Jak mě učili ve škole, tak na jednoho člověka se počítá 0,6 m2. Při rozměrech náměstí 9 170 m2 mi, ať počítám, jak počítám vychází 5 500 demonstrantů! Ale i kdyby jen 4000 – tak to "soudruh" redaktor silně podhodnotil.


Přestal jsem si dělat iluze o pravdivém informování lidí."

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments