Demonstrativní porušení zákona o odpadech v Děčíně

Jeden ze základní principů naší demokracie je téměř křesťanský: Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.


Jak by asi reagovaly zodpovědné orgány na člověka, který posekal zahradu, orval odkvetlé květiny, ořezal stromy a shrabal listí a všechen tento odpad naházel do řeky? A že by měly pravdu, protože na taková hovada je třeba přísnost? Kdyby to nebylo politicky nekorektní, ba přímo bolševické, veřejně bych s vámi souhlasil.


Naše republika je však zemí netušených možností. Děláte-li to veřejně a pietně, za přítomnosti novinářů a televizních kamer, je možné naházení odpadu do řeky považovat za hluboce morální a uctyhodný čin, vyjadřující nehynoucí obdiv a úctu k Hrdinovi. Je dokonce možné vše považovat za "umění", tedy pokud tu ptákovinu vymyslí světově proslulý trapasmajstr David Černý a rockově-rasový exministr Michal Abbás Kocáb (chycen přímo při činu). A pak tedy může všechen ten odpad na pontonu slavnostně skončit v Labi.


Já však jako spořádaný a tudíž bezvýznamný občan napíšu do závěti, že pod pohrůžkou vydědění (pro esotericky i prokletí) nesmí můj pohřeb skončit porušením zákona o odpadech.  Přiložím také co nejaktuálnější návod na ekologickou likvidaci zbylých věnců a květin. Jak to udělat v Děčíně si mohli smuteční hosté přečíst zřeba zde.


To jsou ale paradoxy, Ferdinande…

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments