Dluhy všude kolem a pohodová budoucnost starobních důchodců

Z medií se dozvídáme, jak téměř všechny politické strany jsou zadluženy obrovskými sumami peněz ještě z dob poslední předvolební kampaně. Na Věci veřejné to v posledních dnech "prasklo", že dluží desítky milionů. Vedení a příznivci VV si to pochopitelně nenechali libít a postarali se, aby hospodaření ostatních politických stran rovněž více vešlo ve známost. A ejhle, u ODS a ČSSD se ukázalo, že dluhů nejsou desítky, ale milionů rovnou stovky. U TOP09 se to jaksi tutlá, ale o mnoho důvěryhodnější ty údaje rovněž zřejmě nebudou. Zajímavé je, že spící kníže Schwarzenberg své straně prý nedalo ani vindru (že by se vydal z peněz předtím u Zelených?), zatímco Kalousek TOP09 zasponzoroval 150 tisíci. Jediní komunisté, poté co překonali problémy se svou nemovitostí v centru Prahy, prý nyní mají bilanci vyrovnanou. Poučení: Nechme nějakou stranu čtyřicet let vládnout a ona se (možná) hospodařit naučí. Bude to ale drahý experiment.

 

V televizi vidíme, jak v Poslanecké sněmovně téměř každý týden probíhají okázalé minuty nenávisti a řečnických tanečků levice vůči pravici. A co tam vlastně skutečně slyšíme a vidíme? Jen prázdné řečnění jakožto "boj za sociální jistoty občanů". Není to trochu málo? .. Parlamentní politický botostroj ODS, TOP a VV se silou mocí snaží proválcovat zákony a opatření, které jsou zhoubou sociálních jistot občanů zaměstnanců a přitom na levici se zdá, že nikdo kompetentní nemá mandát, aby vstal a u sněmovního řečnického pultíku pomalu, jasně a zřetelně řekl: "Máte to marné, páni z pravice, protože až budeme u kormidla politiky my, tak všechny tyto asociálnosti zrušíme a vás poženeme k trestní zodpovědnosti. Nejen, že neumíte rozvážně rozpočtově hospodařit a zajistit řádný a spravedlivý výběr daní, ale i politicky rozvracíte současnou ekonomiku a sociální smír".

 

Proč to nikdo z levice takto jasně a třeba i výhružně neřekne? Odpověď – jak již bylo výše napsáno – je jednoduchá: České politické partaje – podle dostupných zdrojů pouze s výjimkou KSČM – mají obrovské dluhy. Stačí, aby sponzoři a věřitelé zdvihli varovně prst a straničtí politikové všech barev se postaví do pozoru a zapanáčkují jak králíci z filmové grotesky. Paradoxem je, že sice i kmotři se navzájem drží pod krkem v oblasti byznysu, ale jinak – všichni dohromady, servisní i skryté elity, moc dobře vědí, že se vzájemně velmi silně existenčně potřebují. Buďme tedy klidní. Všechno bude, jak má být. Trojkolka bude dál šmajdat křivými cestami, předčasné volby také nebudou, nejsou totiž peníze na politickou reklamu. Ono je to vlastně tak: Jedni sice politickou moc realizují, ale to jen proto, že ti druzí v pozadí jim tu realizaci moci financují. A odkud že ti druzí peníze na to všechno mají? Inu přece proto, protože jsou velice, velice pracovití …

 

A jak myslí na své budoucí sociální jistoty mladá a střední generace "obyčejných lidí"? Mladí teenageři to vůbec neřeší. Nejen důchod, ale často i práce, není jejich myšlenkové denní schéma. Nač pracovat a zakládat rodiny, když rodiče nás mohou ještě nějaký čas živit? A pak, ono se uvidí … Schopnější podnikající věkoví středňáci koukají, jak co nejefektivněji "optimalizovat" daně a když je to jen trochu možné, tak hledají, kde nechal tesař díru a pracují či studují v zahraničí "na volné noze". Vědí, že je třeba užít dne a doma v republice neodevzdávat současnému státu ani korunu, pokud to jen trochu jde. Horší situaci již mají příjmoví středňáci okolo padesátky a starší. Zhusta zatíženi nemožností odcestovat ven a podnikat tam, jsou vázáni na půjčky a hypotéky, které si mnohdy bláhově vzali na výrobní prostředky a nemovitosti pro lepší budoucnost svých dětí. Nyní zjišťují, že jsou na všechno sami. Žijí ve strachu o svůj každodenní výdělek a zdraví, aby svým finančním závazkům vůbec mohli dostát.

 

Toto všechno bossové z politické propagandy vědí a tak svou demagogii soustřeďují především na zaměstnance středního věku a středních příjmů. Jednak budou tito lidé připravovanými "reformami" ohroženi nejvíce (a zdá se, že to snad ani netuší), jednak jsou jediným kloudným zdrojem peněz pro tento stát. A jak známo, bez obrovských finančních sum od státu by neměli politici obživu a neexistovala by skrytá ani faktická moc elit. … A tak, aby byla u středňáků pohoda, blonďatá nosatá redaktorka v televizi občas požádá některého rozčileného hosta: "A nyní nám, prosím, zase řekněte něco pozitivního! Třeba nějakou příhodu z natáčení …"

 

Zaměstnanci středního věku a středních příjmů mají finančních závazků příliš mnoho. Nebylo by proto dobré, je příliš pravdivě a otevřeně informovat o jejich situaci, natož si je sociálně rozzlobit. Ministerský diletantismus mnohých stranických papalášů a jejich organizační neschopnosti také nelze donekonečna odůvodňovat výmluvami na jakási nezvratná rozhodnutí úředníků EU v Bruselu. Co tedy dělat? Zatím snad postačí, že ti lidé v továrnách se příliš nebouří proti práci v sobotu event. v neděli a ti na úřadech a ve státní službě že stále ještě mají pocit jakési vlastní důležitosti, aby jim tu a tam korupčně spadl nějaký ten penízek do klína, když posluhují magistrátním a vyšším politikům.

 

Je vůbec někdo v této občanské společnosti alespoň trochu schopen zastavit lavinu sociálního vydírání, pokryteckých lží a korupce a pracovat pro sociální spravedlnost? Jsou to alespoň odbory? Uvidíme …

 

A je vůbec někdo v této rozhárané občanské společnosti alespoň trochu klidný při pohledu do budoucna? Zdá se, že to jsou už jen současní starobní důchodci vyšších věkových skupin. Zdraví jim už sice neslouží, ale vědí, že než je stihne vemlouvavý ministerský "reformátor" Heger zcela zlikvidovat finančně a fyzicky, jejichž život se beztak již uzavře v relativním klidu přirozené smrti. Pokud ovšem příroda nerozhodne a nebudou žít příliš dlouho. A pokud je mezitím jejich děti nepřipraví o střechu nad hlavou a o nějaké ty pracně našetřené poslední peníze z dob minulých. Takže když už bychom chtěli umřít, tak by to mělo být podle vzoru politiků – s pořádnými dluhy. Pozůstalí na nás pak jistě budou dlouho vzpomínat.

 

Krásný vzhled sice není na ten český boží svět, ale aspoň ty bomby z nebe tu zatím nepadají. Snad to tak i nadále vydrží, ale …prý se v Beskydech našla ropa nebo plyn, …tak věru nevím, nevím…

 

 

zdroje:

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments