Dobrá rada nad zlato pro Řeky zdarma

Květen 19, 2012


Řecko má stále mnoho státních firem, které může prodat (…) které se těší monopolnímu postavení na trhu. Když budou prodány za adekvátní cenu, mohou představovat zajímavou investiční příležitost.

(Andreas Antonopolous, rektor UNYP)


Když tohle člověk čte, tak ho kromě smutného povzdechu nad uhlířskou vírou liberálů napadne, jestli ta Řecká mizérie spíš než důsledek není účel. Prostě nepřátelské převzetí, podvodný konkurz, jak je známe od nás v podání soudce Berky či exekutorů.

 

Převzato z blogu Tribun

 

Stanův komentář: Já mám na to svoji hypotézu – jistí vlivní lidé z bankovních kruhů vědí, že v Egejském moři se nacházejí bohaté zásoby ropy a zemního plynu (ostatně celá kyperská krize má také uhlovodíkovou kypersko-izraelskou koncovku). Cílem celé hry je tedy mimo jiného i kontrola nad nimi. Zdevastované Řecko mělo podle iniciátorů krize na konci hry dostat velkorysou nabídku – odpuštění většiny dluhů za přenechání kontroly nad ložisky věřitelům (možná to je myšleno oněmi pověstnými “ostrovy”, které jim mají být předány). Zdá se, že se něco zadrhlo. Možná je to jen tím, že Řeci nejsou úplně blbí. Anebo je tu pravděpodobnější vysvětlení – hraje se o to, které politické strany shrábnou provizi z tohohle “výhodného” kšeftu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments