Dopis dojatého občana bývalému ministerskému předsedovi

Vážený pane expremiére,


před pár hodinami jsem sledoval Vaše vystoupení na obrazovce ČT těsně poté, co jste opustil budovu státního zastupitelství, kde Vás vyslýchali jako svědka v trestní věci podplácení tří poslanců Vaší strany i nezákonného konáni vedoucí Vašeho úřadu paní Nagyové. A byl jsem skutečně dojat. Tím, jak mužně a nekompromisně jste se všech čtyř vazebně stíhaných a dle Vás vesměs nevinných lidí zastal, jak hluboce lidsky jste zmínil psychickou újmu, kterou jsou tito lidé – právě tím, že jsou vazebně drženi – nuceni snášet, i jak jste poukázal na to, jak jsou svým stíháním – a to zcela nezvratně a neopravitelně – už dnes existečně i občansky poškozeni. To bylo nadlidské, ale k vrcholu, který musel člověka s citem v srdci přimět k dojetí nehlubšímu, jste dospěl v okamžiku, kdy jste poukázal na fakt, že někteří z oněch čtyř stíhaných neoplývají bůhvíjakým zdravím, které se může dalším setrvávaním ve vazbě dále problematizovat, a varoval jste tedy policejní i soudní orgány před odpovědností, kterou na sebe dalším prodlužováním jejich vazby berou.


Toto byl vrchol vašeho vystoupení, protože právě zde jste projevil svou nejniternější účast a soucit s bližními docela jako se sobě samým. Proč Vám to, pane expremiére, všechno vypisuji. Protož Vám hluboce důvěřuji. Doslova nezměrně věřím tomu – a moc prosím, abyste tuto mou víru nezklamal – že účast s lidmi ve vazbě trpícími se u Vás, jako figury stále ještě celostátní, nebude omezovat jen na ony čtyři Vami zmińované, ale že zamíří ke všem dnes v republice a ve vazbě trpícím, a má tedy šanci nabrat směr i k mému nebohému prastrýci K. L. (celou adresu i s adresou jeho dočasné vazební věznice Vám na požádání rád zašlu), pro kterého slovo od slova platí totéž, co jste řekl o oněch čtyřech osobách Vám blízkých. I on se cítí nevinný, i on trpí psychickou újmou vazbou v něm vyvolanou, existenčně i občansky je také vyřízen, zdravotně se též necítí dvakrát dobře, a zaslouží si tedy u celé naší veřejnosti i u všech médií stejnou podporu, jakou jste vyslovil oněm třem poslancům a jedné své spolupracovnici.


S hlubokou vírou, že i o jeho osud a trápení vyjádříte stejný svůj zájem i účast a přednesete je pak před co nejširším naším fórem se Vám znamenám a přeji Vám ve Vašem všelidském konání co nejdokonalejší úspěch.


Váš

Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments