Dosti nás

Odbory se pomalu, ale jistě ujímají politické iniciativy, protože levicová parlamentní opozice je zcela nepoužitelná – kolaboruje s vládní pravicí proti vlastním voličům. Názorným příkladem je jednání Michala Haška, který svým jednáním místo podpory stávky otupuje odborářské stávce ostří a rozbíjí jednotu odborů. Lidově se tomu říká podraz. Bohuslav Sobotka stávku vnímá jako zajímavou revoltu odborů proti vládě premiéra Nečase, která se však socialistů nijak zásadně netýká. Podobné Jidáše znali i naši předkové a klasik před nimi varoval slovy:


Nevěřme nikomu na světě širém,

nemáme jednoho přítele tam,

starý boj za každým skrývá se mírem,

soucit a přízeň jsou šalebný klam;

nevěřme radě, ni chvále, ni haně,

nevěřme pocelu, stisknutí dlaně,

nevěřme ničemu — všechno je mam.

K tomu je nutno aktuálně dodat, nevěřme ČSSD, ani jejímu současnému vedení, protože po ovoci poznáte je, a ovoce současné ČSSD je a bude trpké. Je hanbou celé ČSSD, ale především jejího vedení, které jde ve své tradici kolaborantství, že stávku a protivládní protest nejen aktivně nepodporuje, ale dokonce jednotu odborů rozštěpuje.

Stejně tak bychom měli rychle vypakovat zlodějskou antisociální vládu, která uzákoněným okrádáním všech občanů, ale zejména těch nejchudších zdůvodňuje zalepování děr ve státních financích, způsobených bezzudnými krádežemi. Že, pane Topolánku?!

Městský soud v Praze vydal předběžné rozhodnutí o zákazu stávky. Je opravdu velmi zvláštní, že běžný občan se soudní cestou často nedomůže ochrany svých práv, banální soudní pře se táhnou léta, v kriminále umírá politický vězeň, ale vládě soud splní přání na počkání; stačí jen pouhé písknutí na lokaje. Korupční kauzy protikorupční vlády policie ani justice nezačala ani vyšetřovat. Již není možné mluvit o spravedlnosti, pokud justice jedná na objednávku vlády a současně kryje její zločiny. Ministr spravedlnosti, ale i dotyčný soudce by se měli zpovídat občanům před lidovým tribunálem ze svého uplatňování spravedlnosti.

Vláda demonstrovala jednotný postup proti celému národu, národ musí odpovědět stejně demonstrativně, tisícinásobnou přesilou. Je nás deset milionů, jich jen pár. Defenestrace patří ke zdejší zemské tradici a to dnešní „elity“ nesmí ignorovat, ani podceňovat. Občané nesmí dovolit, aby se stav naší společnosti posunul o dvě stě let zpět.

Vyjádření prezidenta Klause je velmi stručné s jemu typickou arogancí. „Prezident republiky Václav Klaus rezolutně odmítá zneužití odborové organizace k politickému vydírání.“ Je Klaus ještě de facto prvním občanem této země jak slíbil ve svém prvním projevu; „Já budu prezidentem všech občanů České republiky a stejně tak prezidentem všech z vás“, nebo reprezentuje jen malou hrstku zbohatlíků a pochlebovačů „všech z vás“( poslanců, senátorů a lobbyistů), kteří ho na hrad podivnými zákulisními pletichami dosadili? A pokud pan Klaus považuje legitimní protesty občanů proti způsobu vládnutí za nelegitimní, budou muset majitelé Pražského hradu, jimiž jsou zatím stále ještě občané, vyvinout úsilí k urychlenému vystěhování tohoto drzého nájemníka, než symbol české státnosti stihne zprivatizovat jako Josef Harry Jelínek Karlštejn.

Buďme demokraté, buďme jednotní, buďme neústupní a požadujme nové volby. Projevme se už konečně jako sebevědomí občané. Tito lidé zklamali, trestuhodně zneužili naši důvěru, více než dvacet let nám lhali a podváděli nás. Vědomě lhali dokonce i v listopadu 89. My jsme občané této země, tato země je naše a oni jsou jen jejími zlotřilými správci. Stávkujme a demonstrujme až do odstoupení vlády, senátorů, poslanců i prezidenta. Požadujme od nich úhradu škod, které za léta svého působení ve funkcích způsobili i za následky jejich rozhodnutí, které jako břemeno chtějí uvrhnout i na další generace. Pokud nebudou chtít odejít dobrovolně, vyházejme je z oken tak, jak to udělali naši předkové.

Jednejme tak, aby kostem našich předků za nás nemuselo být hanba, aby se za nás naši vnuci nemuseli stydět.

Jsme slabí, malí — Dosti těchto řečí!

Jen kdo tak zoufá, sláb a malý jest.

Oč byla Hellas, byla Roma větší,

než skrání nesmrtnou se dotkla hvězd?

Jak směšné byly našich předků cepy,

když celý svět se zdvihl proti nim,

a hle, svět celý zdrtil vůdce slepý

a Táboru se klonil věčný Řím.

Jen v srdce zápal, chrabrost bohatýrů,

a budem vojskem netušených sil!

Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru,

a malým ten, kdo zná jen malý cíl.


(Svatopluk Čech, Dosti nás)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments