Druhý penzijní pilíř

Řecký lékárník Dimitris Christulas se před parlamentem zastřelil ranou do hlavy ve středu ráno. Během dne se ukázalo, že důvodem byly zoufalé životní podmínky důchodce, který přišel o penzi.


V dopise na rozloučenou napsal: „Vláda zničila veškeré možnosti pro mé přežití, které záviselo na důstojné penzi, již jsem si platil sám bez pomoci státu po 35 let. Protože mi pokročilý věk neumožňuje dynamicky reagovat, nevidím jiné řešení než důstojný konec svého života. Nechci se vidět, jak prohrabávám odpadkové koše, abych našel něco k jídlu.“ Zatím ale nebyly uvedeny podrobnosti k tomu, jak muž o penzi přišel a proč ji od soukromého fondu nedostával, ani to, jak tomu čelil.


Toto praví aktuální zpráva na netu. Do takové penzijní reformy občany tlačí naše vláda, která chce v rámci tzv. druhého pilíře věnovat soukromým penzijním fondům 20 miliard korun. Tyto fondy si za správu svěřených peněz budou účtovat 10 % z vkladů. Za inflace tak fondy spotřebují víc peněz, než bude činit jejich výnos. To je pro střadatele nesmírně výhodné! Je celkem jasné, že na fondu vydělá pouze jeho správce, který bude mít svých 10 % jistých, i kdyby měl sáhnout na základní fond.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments