Dvě perly od Hillary

Ministryně zahraničních věcí USA Hillary Clintonová navrhla a doporučila Bulharsku, aby zrušilo některé smlouvy s Ruskem o dodávkách ropy a plynu a snížilo tak svoji závislost na ruských zdrojích.


Nejdříve jsem se se začal smát, bral jsem to jako hezký vtip při současných arktických mrazech, protože při nedávném zimním asi desetidenní přerušení dodávek Ukrajinou musel jít s Tymošenkovou řešit problém sám veliký náš expremiér Topolánek (proč ji nejede utěšovat dnes?). Pak jsem si řekl, že to Hillary mohla pronést ve stavu nepříčetnosti, to se občas stává, nebo ve stavu velmi silné opilosti. Dokonce jsem tomu ani nevěřil, vždyť to by přece normální člověk nepronesl, to si dle všeho nějaký vtipálek udělal z Hillary srandu. Teprve až druhý den, až se mi to trošku rozleželo v hlavičce, jsem si uvědomil, že to myslela vážně. Už kdysi dávno zaperlila výrokem, že "Afrika je přece veliká, a je to dokonce ještě demokracií neobsazený kontinent." A tak ho začala reálně obsazovat demokracií a svobodou – začala v Líbyi, a jak se jí to výtečně zdařilo. Určitě se bude v obsazování svobodou a demokracií pokračovat i v dalších zemích. Máme se na co těšit, i naši chrabří vojáci půjdou do černého kontinentu šířit lidovládu a nezávislost se zbraní v rukách. Na financování této dobro přinášející akce se finance v našem státním rozpočtu určitě najdou.


Hillary přece ví, Ona má lepší informace, než my obyčejní smrtelníci, takže nemůže jen tak plácat nesmysly a blbosti. Bulharská vláda je moudrá (ostatně jako každá vláda) a poslechne tuto radu, vyhoví přání Hillary. Kam by ji ale poslali běžní obyvatelé Bulharska, je naprosto zřejmé. Jsem si docela jistý, že podobné rady udílí i vládám jiných zemí. Předpokládám, že i naše vláda dostala tutéž radu a s radostí ji naplní činy, neboť pro naši demokracii je životně nutné zbavit se závislosti na ruské ropě. Ropu k nám přece mohou dovážet kamiony v sudech.


Proč tak radí, lze zdůvodnit snadno a lehce. Proč by měly státy kupující ropu a plyn platit Rusku, když zanedlouho bude prodávat íránskou ropu Exxon. Ropy a plynu bude dostatek a je v logice věcí, že je mnohem výhodnější platit Exxonu než Rusku.


Takže z vyjádření ministryně zahraničních věcí USA je naprosto jasné, že Írán to má už spočítané, brzy tam také bude nastolena svoboda a demokracie v iráckém a libyjském stylu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments