Egyptské úřady odhalily izraelskou špionážní skupinu
Místní média ve středu informovala, že egyptské úřady odhalily špionážní síť pracující pro Izrael a hledají Egypťana a dva Izraelce, o kterých se domnívají, že byli zapojeni do špionáže v ozbrojených sílách.

Deník Al-Masry al-Youm na svých internetových stránkách sdělil, že vyšetřovatelé vyslechli podezřelé zapojené do této sítě, kteří se nacházejí v policejní vazbě až do té doby, než bude celá věc vyšetřena.

Ostatní místní média oznámila, že údajná špionážní skupina se zaměřila na shromažďování informací o egyptské armádě, která zem ovládla poté, co byl na začátku tohoto roku od moci odstaven bývalý prezident Husní Mubarak.

Skupina údajně prováděla špionáž v ozbrojených silách během povstání, které vedlo k svržení Mubaraka.

V té době byl korespondent izraelského Channel 10 zatčen egyptskou tajnou službou, když fotografoval ozbrojené síly v Káhiře. Podle izraelské TV stanice Channel 2 byl vyhoštěn do Izraele, stejně jako tři další novináři.

Obrázky této trojice byly opakovaně vysílány egyptskou státní televizi, přičemž policejní představitelé drželi před kamerou jejich pasy.

Koncem loňského roku obviněn ze špionáže pro Izrael jeden Egypťan. Podle státních médií se jednalo o Taríka Abdelrazecha, který po svém zatčení  řekl úřadům, že spolupracoval na poskytování informací izraelské rozvědce Mossadu. 

 

Převzato z Haaretz

 

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments