Military monitor 10/2011

Západ ztratí nynější zbrojní monopol: „Zatímco mnoho západních států vojenské rozpočty osekává, země Perského zálivu, Latinské Ameriky a asijsko-pacifické oblasti je zvyšují. Jde například o Brazílii, Čínu či Rusko.“


Karzáí oficiálně požádal NATO o ukončení bojových operací a neodradilo ho od toho ani to, že Američané zabili bratrance afghánského prezidenta. Nebo že by to byla poslední kapka?


Odpor proti Kaddáfího jednotkám se hroutí. Když se nebude západ angažovat (a na to už je asi pozdě, pokud nebude chtít jít do otevřeného střetu), tak to strýček plukovník nakonec asi dá.


Mnoho mrtvých při srážkách v Jižním Súdánu před vyhlášením nezávislosti (Scores dead in south Sudan clashes)


Šéf vojenských špionů odešel, aby zachránil Topolánkovu vládu. Pan Hrdina (dnes už opět kandidát na padoucha) Krejčík obětoval sebe i obranyschopnost země jenom proto, aby pan Topolánek mohl dělat kariéru. Tak tomu říkám charakter.


Vojáci se ovšem činí a AČR už je jim malá, proto komando vojenské policie uspořádalo ozbrojený nájezd na ČT, aby zajistilo kopii odtajněného dokumentu. A možná i leccos jiného. A možná i trochu ukázalo svaly, aby novináři pochopili, že do armádních zakázek a podnikání kamarádů pana Kalouska se nešťourá.


Indie i Pákistán otestovali ve stejný den nosiče jaderných hlavic (India, Pakistan test nuke-tipped missiles on same day).


USA: Írán není k jaderným zbraním ani blízko. A co teď, takový krásný casus belli a má přijít vniveč?


Írán dodává tálibům silnější rakety. Aha, tak tady je nový casus belli. Ale je to určitě Írán, nebo jsou to jen íránské rakety? A co na to asi říká CIA, že ztratila afghánský trh?


Projekt plynovodu Nabucco je ohrožen, investoři od něj odcházejí. Nebylo náhodou zabezpečení jeho trasy důvodem k invazi do Afghánistánu a krádeži Kosova?


Nakradené maskáče z armádních skladů by oblékly další vojsko. A kdo říká, že neoblékly? Až se bude měnit národ, bude se soukromé vojsko elitám hodit.


Číňané cvičí 10 000 holubů pro případ velkého výpadku komunikací.


Útok přesměroval počítačový provoz francouzského ministerstva do Číny. Kybernetické bojiště je sice nenápadné a přímo se na něm neumírá, ale hraje stále významnější roli, která do budoucna ještě poroste.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments