Festival za demisi vlády

V této pohnuté době, kdy se zmítá naše zem nejen ve finanční, ale i politické krizi, se na internetových stránkách Facebooku zrodily různé iniciativy nespokojených lidí. Jejich nespokojenost vyplývá z arogance vládnoucích politických garnitur a přípravou jejich pseudoreforem. Společným cílem se stalo donutit tyto neschopné a kauzami zatížené vládnoucí politiky, aby odstoupili ze svých funkcí. Několik FB skupin se začalo posléze spojovat, tak aby dosáhly svého cíle. Nejvýznamnějšími z nich jsou v tomto procesu koordinace zejména FB skupiny „Už stačilo“ a „Iniciativa za demisi vlády“. Dnes jsou tyto skupiny natolik propojené, že veškerá práce kolem příprav Festivalu za demisi vlády probíhá společnými silami. Krom přípravy na společnou demonstraci, která by měla být jakousi startovní čarou, se zabýváme i podporou od jiných subjektů a odborových organizací, které mají podobné smýšlení. Podařilo se nám již aktivně sbírat podpisy pod naší Petici za odstoupení vlády České republiky, která je i nástrojem k oslovování občanů mimo internetové stránky. Máme připraveny plakátky k tisku a následné distribuci po celé ČR. Celá tato akce je financována pouze z dobrovolných darů od členů FB skupin.

Určitě se zde naskýtá i otázka: „Co potom, až se nám podaří svrhnout vládu?“ Naší společnou představou je okamžité zastavení účinnosti některých reformních zákonů, jako je například zvýšení DPH. Dalším nezbytným krokem bude změna ústavy ČR a souvisejících zákonů, tak aby bylo možné odvolat každého nejen vládního činitele za pomocí referend, což by se stalo pojistkou proti zkorumpovatelnosti a rozkrádání peněz ze státní pokladny. Po dokončení těchto nezbytných kroků, směřujících k přímé demokracii, se musíme zabývat i otázkou jak opět nastavit nejen náš sociální, ale například i zdravotní a důchodový systém tak, aby byl více spravedlivý. To je již otázka budoucnosti, která není v tuto dobu na pořadu dne. Prioritou našich iniciativ je v tuto chvíli informovat co nejvíce občanů o našich aktivitách a vysvětlovat všem, že každý z nich musí podpořit naše protestní akce, jinak se nic nezmění. Tím, že budou jen nečinně sedět a přihlížet tomu, co vláda bez ostychu činí, se jejich nejen sociální situace razantně zhorší. Mnozí z občanů, kteří v tuto chvíli ještě stále žijí zdánlivě bez starostí, si neuvědomují, že tomu tak nemusí být již za pár měsíců, kdy začnou platit reformní zákony. Takzvaná střední třída se postupně propadne ke dnu. Našim cílem je tomuto scénáři předejít a přesvědčit co nejvíce občanů k podpoře naší demonstrace.

Ačkoliv se předešlé věty tváří, že bychom měli politické ambice, není tomu tak. Naše iniciativy jsou pouhým uskupením nespokojených občanů, ať již z levého, či pravého spektra smýšlení. Nemáme žádný zájem se v budoucnu stát politickou stranou či hnutím, což bych zde chtěl zdůraznit. Naší společnou hybnou silou je politickoekonomická situace v naší vlasti.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky