Gary Ackerman: Židovští politici všech zemí, spojme se!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/84/Gary_Ackerman_Portrait_c111-112th_Congress.jpg/225px-Gary_Ackerman_Portrait_c111-112th_Congress.jpg

Červenec 01, 2011


Takhle to vypadá, když Gary Ackerman, kongresman z Long Islandu, provozuje svůj sionismus v Jerusalem Post. Jen několik citátů, protože je to prostě šílené. Židé jsou „vyvolení“ lidé, židovští zákonodárci z celého světa musí zastupovat Izrael, snaha o palestinskou státnost je zničující…


Zatímco existuje mnoho rozdílů mezi židovskými poslanci, koncept ahavat Jisrael – doslova „láska k Izraeli“ – je společný nám všem. Z toho důvodu se 55 židovských poslanců z 22 zemí se shromáždilo v Jeruzalémě pod záštitou Světového židovského kongresu ….

Nevěřím, že rostoucí útoky na právo Izraele na existenci a úsilí označit jeho činy v sebeobraně jako „válečné zločiny“ nebo dokonce „zločiny proti lidskosti“, ve skutečnosti pramení ve víře v mezinárodní právo nebo v principiálním hodnocení izraelských vojenských operací.

Věřím v to, že většinu z těchto požadavků pohání hluboce zakořeněné a tvrdohlavé odmítání vidět Židy jako národ. Toto koncepční selhání – ať s kořeny v antisemitismu (jímž je) nebo v ignoranci (jímž také je) – vede k odmítnutí akceptovat Izrael jako židovský stát i k odmítnutí připustit, že má, jako každý stát, základní právo na sebeobranu.

Pouze Izrael, jediný židovský stát, je vystaven neustálému ponižování tím, že je zpochybňováno jeho právo na existenci a otevřeně odmítáno právo jeho občanů zbavit se násilí. Pouze Izrael je trvalým fackovacím panákem Organizace spojených národů.

Takže jsme se potýkali s paradoxem: Zatímco antisemitismu a diskriminace Židů, které v minulosti čelili (a na některých místech se jich stále oprávněně obávají), jsou založeny na pohledu na Židy jako na vyloučený národ, právě probíhající útok na legitimitu Izraele je stavěn na názoru, že Židé vůbec nejsou svébytným národem a proto nemají právo na sebeurčení …

PALESTINSKÝ plán předstoupit se záležitostí své státnosti před Valné shromáždění OSN představuje velké nebezpečí pro Izrael. Pokud by tato iniciativa byla úspěšná, nebo ještě hůře, vymkla se kontrole, důsledky by mohly být zničující. Izrael by mohl být vystaven sankcím a tlakům přesahujícím ty nejdivočejší touhy jeho nejhorších nepřátel.

Ale kromě těchto vnějších výzev čelíme mnohem intimnějším otázkám, které sdílíme s celým židovským národem. Jak se my, kteří jsme zastupiteli z celého světa a ze všech částí politického spektra spojíme, abychom ochránili a prosadili naše společné zájmy?

Převzato z Mondo Weiss

Překlad: Aram


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments