Geniální plán

Dovolím si zde nastínit určitou konspiraci, která možná stála na začátku dnešního boomu válek o suroviny.


Předpokládejme, že na samém začátku spekulovali stratégové světové supervelmoci nad způsobem, jak zajistit své zemi trvalou dominanci. Přišli s následovným plánem. Rozhodli se vytvořit tichou politickou koalici s ropnými monarchiemi, které tvoří páteř světového obchodu s nejstrategičtější komoditou současnosti, bez které se neobejde žádný stát. Na základě vzájemné dohody došlo k oboustrannému odsouhlasení zhruba následovného ujednání. Supervelmoc se stane svou trvalou vojenskou přítomností a politickou podporou garantem bezpečnosti a politické stability totalitních monarchií (v opačném případě by jim mohly naopak hrozit konspirace ze strany supervelmoci – viz případ Íránu, Iráku a Libye – jejich režimy by mohly být světovým hlídačem mezinárodní etikety shledány hrubě nedemokratickými, ohrožujícími národní zájmy USA, světovou bezpečnost a pod.) Monarchie se naopak zavážou obchodovat svou klíčovou komoditu po které je dlouhodobá poptávka výlučně v dolarové měně. To zajistí vojenské a ekonomické supervelmoci výsadní měnové postavení ve světovém obchodě a možnost využívat četných výhod dolaru jako klíčového světového platidla (nejstabilnější a nejfrekventovanější měny po které je dlouhodobě největší poptávka na trhu) při prosazování svých ekonomických a politických zájmů. 


Když se časem supervelmoc začala dostávat vlivem virtualizace své měny a strategicky nedomyšlených politických rozhodnutí (typu umožnění  ničím neomezeného vývozu práce, know how a kapitálu do nákladových a daňových "rájů") do vážných ekonomických potíží, došlo k prohloubení původní politické dohody nad původní rámec. Klíčová ropná monarchie poskytne supervelmoci personální obsazení velkého teroristického spiknutí, které zacloumá doslova každým (podílet se bude oboustranně financovaná nestátní síť organizovaná převážně saúdskoarabskými spolupracovníky CIA), které ji poskytne zdůvodnění pro trvalé užívání klacku v mezinárodní politice proti všem, kteří by chtěli narušit původní ujednání. V našem případě, vůči všem, kteří by chtěli odskočit od dolarových plateb za ropu a "humanitárně" je přivést zpátky na jedinou "správnou cestu". Nejlépe pod oboustrannou kuratelou zavedením despotických islamistických režimů s výsadním postavením S. Arábie jako respektované autority s nezbytnou trvalou vojenskou a ekonomickou přítomností supervelmoci. Toto řešení slibovalo ještě bonusovou výhodu v tom, že bohaté ropné monarchie se zavázaly podílet na financování "nápravy" zbloudilých politických oveček a cíleně podle potřeby přiživovat ideologicky a personálně konfliktní místa. Dohoda slibovala četné oboustranné výhody. Ropné monarchie posílí a rozšíří svůj politický a ekonomický vliv, k dluhovému bankrotu směřující supervelmoc odvede pozornost od vnitřních problémů, ekonomicky, trvalou vojenskou přítomností ohrozí rostoucí oponentní konkurenci a umenší jejich politický vliv, získá významný odbyt pro své zbrojařské, stavebně – rekonstrukční, bezpečnostní firmy, perspektivně petrochemické firmy na "napravených" územích, kde předtím ztratila vliv, což povzbudí její ekonomiku, zpětně zajistí a upevní postavení dolaru jako světového platidla na mezinárodním trhu, získá kontrolu nad světovou strategickou komoditou č.1 posílí  svůj politický vliv.


Zdálo se, že jde o geniální, oboustranně velice prospěšný handl. 


Pak se ale stalo něco zcela nečekaného. Do původního plánu se vloudily chybičky, se kterými stratégové původně vůbec nepočítali, anebo počítali jenom výhledově:


1) Válečná mašinerie supervelmoci začala selhávat. Nedokázala rychle vyhrávat zamýšlené války a navodit původně očekávaný "ideální" stav na okupovaných územích. Začaly růst "kolaterální" civilní ztráty i  ztráty vojáků supervelmoci s následnými morálními a ekonomickými ztrátami.


2) Opakování různých válečných modifikací podle stále stejného schématu s velice pochybným zdůvodněním a velice snadno předvídatelným cílem (zasahovalo se téměř výlučně proti zbloudilým režimům, které nechtěly obchodovat ropu za dolar a nechtěly se poslušně zařadit do tábora mírových vazalů supervelmoci) začala přivádět kriticky myslící lidi k závěru, že zde nejde o žádnou nahodilost, ale cílený globální politický komplot s očekávaným a předem vykalkulovaným ekonomickým a politickým ziskem. 


3) Hesla o vývozu míru, humanity, demokracie, svobody, boji s terorismem a uváděné důvody války již nedokázaly obhájit a udržet ani servilní prosupervelmocenská mainstreamová média. Válka se díky alternativním médiím začala obnažovat v celé své nahotě i s celou svojí "svobodou, humanitou, demokracií a mírem".


4) Ropné islamistické velmoci, které uzavřely  svůj tichý pakt se "židokřesťanským" partnerem, brzy začaly zjišťovat, že dolar se stává pouze nafouknutou inflační virtuální bublinou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments