Gruzie: Tak kdo su žebraci? My, anebo oni?


Nezaměstnanost 15%, u nas 10%. Pruměrny plat 3.000,-Kč, u nas osumkrat vice. Počet obyvatel pět milionu. Statni dluh 30 miliard Kč. U nas 1.200 miliard. Čtyřicetkrat vice… Kdo je tady vlastně žebrak?


…až budu raz velky, pojedu kajsik daleko…třeba na Moravu… nebo do Praglu?…naval prachy, Ostravaku…potřebuju. Jsem už stara……naval prachy, Ostravaku…potřebuju. Sem ještě mlada……a co chceš ty, synku? Nemluvim gruzinsky…:-(…děvuchy su vesele. V baraku kosa jak cyp, plyn je drahy. Ale na stul snesly všecko, co bylo ve špajzce. Ostravak do domu, buch do domu… Doba je zla. Učitelky hudby z Tbilisi……co mě fotiš, debile? Ať tě ani nenapadne dat mě do blogu……ano. Zme chudi a nastupiště su plne blata a šutru. Ale umime si navzajem pomoct.…ale to blato byva fakt protivne.…v reklamni činnosti zme špicovi. Takhle fajně vystaveny chleba nemaju nikde……vajca su z domaciho chovu. Žadne blede srandy z Xaverova. A kdyby vam, nahodu vadilo, že skořapky su posrane, tak si stěžujte třeba u ČOIky v Praglu. Tady furt vajca snašaju kury. V Česku su produkovane čistotnyma slepkama z velkochovu. Kdybyste z teho přece enem chytnuli sračku, možete se kupit hajzpapir do foroty……banany z domaci zahradky. Spravně zahnute. No dobre, fčil kecam. Ale to mliko navrchu je fakt od domaci kravy……buď možu žebrat, anebo budu prodavat svojich 7 květinaču. A k temu si fajně přitopim. Snad majitel baraku nebude nasrany, že mu trochu zamažu fasadu…
…nefoť mě, hňupe. Viš jak mi je? Musim prodavat vodu. Kdysi sem byl překladatel do německeho a francuzkeho jazyka na Unyverzitě v Kutajsi……zato ja už nevim, co sem byl… ale všeci vědi, co sem…Waiting for the Sun……slunko je ale schovane v detailach……synek z jižniho Kavkazu. Dali zme se ze dvě pulky palenky a zepar kusu špeku. Jemu je 75, tata umřel nedavno, ve 101 letech……pojď, sabako, zrobime grilovačku, bude se ti to libit……kosti vratime do země…vstanu nove sabaky……kdo ma čas medytovat, ma čas tvořit…mnich v klašteře Vardzia, nedaleko od hranice s Tureckem.…než bysem žebrala nebo nadavala, prodavam kusovky……a ja vybiram drobne na parkovišťu. Raz zje dole, raz nahoře. Kdysik sem byl architektem…je to ještě pravda, nebo už enem sen? Fčil sem hlidačem parkoviště v BatumiStavitel. Akorat že nikdo nic nestavi. Nesu love. Rusko stopnulo veškere investyce a Unyja je daleko. Všeci se na nas vykašlali.…co dneska? Vyprat, usušit, vyžehlit.  Nic jineho na programu neni……hele, lajkneš mě to na fejsbučku?…ne, nelajknu. Nevim, co to je fejsbuček.…ani ja ne. Hlavně, že zbylo aspoň na trochu mlika……nečum, turisto, nebo tě tež přetahnem sekyrku……už ste někdy viděli ztopořene ředkvičky?…tady se eště nebuzeruje za huleni na nastupišťu……mliko, fazole, salat a vino. Co ještě potřebuje chlop k přežiti?…babu?…no tak to snad radši chlopa……tuž jak, krysařu? Zme žebraci MY, anebo ONI?

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments