Hlas lidu, hlas boží

Výsledky krajských a prvního kola senátních voleb se nedají interpretovat jinak, než jako debakl vládnoucí pravice a rehabilitace komunistů.


Kdyby voliči – a tedy občané(!) – vládě, její politice a jejím reformám věřili, tak by přece chtěli, aby se stejně vládlo i v krajích. Výsledek krajských voleb ovšem jednoznačně ukazuje, že to je přesně to, co voliči nechtějí ani omylem.


Ještě výmluvnější je posilování KSČM, jejíž kandidát postoupil v senátních volbách do druhého kola i v Praze, která byla doposavad pevnou baštou pravice, a dokonce z prvního místa! A to znamená jediné – strašení komunisty již nezabírá a pravice, pokud chce komunisty porazit v řádné volební soutěži (sic!), musí nabídnout vlastní pozitivní program, který bude pro voliče atraktivní.


Nejzajímavější ovšem bude, jak se k výsledkům voleb na hlavu poražené pravice postaví – přijme pokorně výsledky voleb jako výsledek své ceny na politickém trhu, nebo začne osočovat voliče z hlouposti a nesvéprávnosti? Trochu se bojím, že spíše to druhé a že pravice skončí u obligátní heroické ublíženosti, kdy se bude chvástat i chlácholit tím, že to je důsledek nutných a správných reforem, které hloupí, komunisty zkažení a populisty svedení voliči nepochopili. Na to se dá říct jediné: lidé vědí, jak se jim žije a osobní prožitek se těžko přebíjí ideologickými floskulemi vykřikovanými ze slonovinové věže moci a peněz.


Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Už to začalo. Poslankyně a místopředsedkyně TOP09 Helena Langšádlová v ČRo nepřímo označila voliče pravice za ty chytré, přemýšlivé a vyžadující fakta, za lidi, jejichž hlas má větší cenu, než hlas levicového prosťáčka. Přítomný politolog Petr Nováček vyjádřil souhlas, a ani moderátor Martin Veselovský se nepokusil vysvětlit paní poslankyni, že podle Ústavy ČR se volby konají "tajným hlasováním na základě všeobecného, rovného a přímého volebního práva…"


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments