Kára na smetiště dějin

Krajské a komunální volby ukázaly, kam nezadržitelně směřují "dvě hlavní politické síly" ODS  a TOP 09, bez podpory (třeba) Starostů Liberecka. Na smetiště dějin.


ODS zaznamenala snad nejtragičtější volební výsledek od roku 1993 tím, že oscilovala kolem "dobrých devíti procent", vyjma Plzeňského kraje, kde je ovšem vidět kus dobře odvedené kmotrovské práce. Otázkou je, jestli "slušný chlapec" (a budoucí předseda ODS?) Pospíšil bude mít dostatečný "koaliční potenciál".


Potěšitelný je i návrat KDU-ČSL, která se zřejmě rozpomenula na Luxovu pragmatickou politiku a vyluxovala hlasy, které by jinak připadly odpadlému bratrovi Kalouskovi, nebo nebratrskému lodnímu kormidelníkovi Schwarzenbergovi, jehož kutr i s posádkou konečně ztroskotal na politické mělčině.


Jižní Morava a Vysočina ukázaly, že babičky-voličky (s neschovanými občankami) mají blíže k Bohu, než k církvi. Nikoli malicherným výsledkem krajských a senátních voleb je  pak teď už jasná klinická a politická smrt dvou prezidentských kandidátů, Karla Schwarzenberga a Přemysla Sobotky. Stěží se v přímé prezidentské volbě stane prvním státníkem  země člověk, který se ostře vymezí proti podstatné části  občanů a voličů.


Tichý Američan v Praze J.Dienstbier (který prý 21. let nevěděl, že Američanem je) tak získal neočekávaný náskok. Veverky, které druhdy koalovaly s ODS a TOP 09, jen tvoří mazivo na kola oné káry, směřující  snad ke konci dějin  pravice vezdejší. Aby však smetiště mělo smysl, je zapotřebí tamtéž odeslat i  politiky parlamentní. Víme, že pravice si soustavnou dalíkovštinou (zbohatnutí ze dne na den z daní občanů) připravuje za pomoci nejlepších komunistických agitátorů všech dob, totiž exekutorů, přímo "bezbariérový" přístup do onoho odpadu.


Příště (bude-li příště)- bude  tedy jen nutné, aby občanstvo hojněji navštívilo onu místnost  "dějinně splachovací", zvanou místností volební. I když nízkou účast lze jinak omluvit, živoří-li třetina národa bez práce, i na ulici, pod mosty či téměř bez koruny v kapse. Třetina občanstva, která – alespoň pro mne – ovšem není odpadem. Na rozdíl od "těch nahoře" (o nichž  nahoře i píšu).


 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments