Hnus a špína českých médií nezná mezí

O tom, že naše média (včetně veřejnoprávních) jsou hlásnou troubou svých majitelů, snad není pochyb. Média jasně stojí na straně bohatých majitelů proti chudým. Bohužel, ale právě ti chudí jsou obětí jejich propagandy. To, co jsem našel dnes na internetu, mne ale zarazilo. Taková hnusná lež a zkreslení zprávy, je i na naše média příliš.

O co šlo? Do ulic španělské metropole vyšly tisíce lidí, aby společně demonstrovaly proti vládním úsporám, které požaduje Brusel. Policisté proti protestujícím zasáhli gumovými projektily, rozhořčený dav útočil kameny. Nejméně 64 lidí bylo zraněno, 38 lidí policisté zatkli.

Na Aktuálně.cz je obrázek majitele, jak stojí ve dveřích restaurace s rozpaženými pažemi.. Titulek článku říkal – Foto: Madrid povstal proti škrtům, desítky lidí skončily v nemocnicích. Text pod obrázkem ale změnil tón a říkal : "Kromě policistů kameny zasypávaly také přilehlé obchody a restaurace. Majitel jedné z nich se dav snažil výkřiky přivést k rozumu. Marně…"

Server iHned.cz pro změnu uvádí tuto lež: "Majitel restaurace prosí demonstranty, aby přestali házet kameny a dlažební kostky." V takovém duchu se nesly „informace“ českého tisku všeobecně. Jediný iHned.cz zprávu později opravil. 

Jaká je však pravda? Majitel restaurace umožnil lidem, pronásledovaným policií, se schovat u něho v restauraci. A bránil tyto demonstranty před policisty vlastním tělem, jak je vidět na jiném snímku. Ten se ovšem našim médiím nehodil, a proto ho nepublikovaly. Natož aby napsaly pravdu. Pravda je taková, že tento muž je dnes ve Španělsku hrdina – bránil totiž demonstranty před policejní brutalitou.

Na Youtube najdete videozáznam, na němž zachránění demonstranti děkují restauratérovi za svoji záchranu. Tohle všechno se však našim médiím nehodí do jejich krámu. Naštěstí dnes už díky internetu už nelze lidem beztrestně lhát. A lidé se mohou vyjádřit. Na facebooku Sabina Freundová, která žila v Madridu přes rok, napsala: "Vrátila jsem se před třemi týdny… Na této demonstraci jsem měla hodně kamarádů, někteří známí skončili v nemocnici, někteří ve vězení… A tyto zprávy mi připadají prostě – ostudné…" Carlos Pulga přímo ze Španělska napsal: "Žiji ve Španělsku hodně dlouho, a to, co se tu píše, jsem ani neviděl, ani neslyšel. A jestli někdo něco rozbije, tak to jsou policejní provokatéři." A takových zpráv je hodně.

Pokud se média rozhodnou lidem lhát za každou cenu, dokážou jen, že lidé je přestanou brát vážně. A média, kterým lidé nevěří, mohou klidně zaniknout.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments