Horší už to být nemůže

Politickou scénou otřásají skandály jeden za druhým. Média se předhánějí, kdo z papalášů na koho dnes zase co pikantního a hnusného vytáhne. Ano, informace a vydírání jsou jejich zbraněmi i municí zároveň. Dlouhá léta informačně zbrojili a kompromitující materiály sháněli, aby je jednou, až bude nejhůř, mohli použít. Důvodů byl nespočet, přestože žádný politik se nikdy jen tak, ze dne na den, nerozhodne zničit toho, na kom byl po léta kariérně závislým a s kým po léta mocensky spolupracoval. Tak proč to všechno vlastně dneska dělají?

Vysvětlení je jednoduché. Ucho džbánu se utrhlo a lepit jej není čas. Jeden kokainem a chlastem zdrogovaný macho udělal chybu a chtěl dokázat svou nedotknutelnost tím, že se pokoušel bezohledně zabít náhodně se vyskytnuvší a obtížnou Vietnamku. Princip mávnutí motýlího křídla, které vyvolalo zemětřesení, se opět uplatnil. A co k tomu bylo potřeba? Celkem nic, jen náhoda a dlouhodobě zrající prohnilost politicky a sociálně nespravedlivého státního systému vládnoucích elit. Jen náhoda, přetopený kotel nespokojenosti "lůzy z ulice" a zdá se, i pár spravedlivých mužů v pozadí za Václavovou sochou.

Mediální poskokové a mocenští kolaboranti dnes křičí: "Odejdou-li dnešní političtí a reformátorští "odborníci", tak prý nastane politický a ekonomický chaos." Hmm, jako by tu právě teď ještě žádný chaos nebyl. Straší nás, že jen ti, kteří dříve říkali "Kdo, když ne my a kdy, když ne teď", jsou jen ti jediní a správní Vůdci státu a všichni ti nespokojení Holešovští Popelkové jsou pro občany jenom hrozbou. Nejsou. Popelkové chtějí totiž změnit systém a proto vadí. Chtějí všechno to mafiánské kmotrovství, rozkrádání a diletantsko-partajní pokus-ničení nahradit správným a spravedlivým řízením státu.

Již od starověku je známo, že jedině příroda sama a její zákonitosti jsou tím správným systémem. Proto je například nezvratné, že rovnice Pythagorovy věty, platná pro pravoúhlý trojúhelník, bude vždycky správná právě proto, že za daná dvě písmena A a B můžeme dosadit jakékoliv libovolné číslo a přesto to výsledné C matematicky zas a vždycky vyjde správně. Proč? Protože ať uděláme cokoliv, vztahy v takovém správném systému budou vždycky platit a systém bude vždycky jenom správně fungovat.

U nás však nemáme politický systém, daný přírodou. Máme tu systém, vymyšlený lidmi, orientovaný jen na účel okrádání jedněch druhými. Systém z podstaty nestabilní právě proto, že je založen jen na lidské špatnosti. Jenže je to opět příroda, která nás už tvrdě a nekompromisně učí o mlýnech, které nakonec semelou i toho, kdo je roztočil: Každý, kdo dosud příliš mnoho a příliš dlouho škodil, je potom nahraditelný kýmkoliv, aniž by ještě muselo být hůř.

Horší to tedy už být nemůže, nanejvýš sem naši demokrati zase pozvou letadla a tanky. Fakt, že by tentokrát, na rozdíl od roku 1968, ty tanky mohly přijet už pouze a jen ze Západu, není rozhodující. Ti starší z nás to už znají a ti mladší to mohli sledovat ještě nedávno v Jugoslávii, jakže se to vlastně dělá. Pokud si však ten náš politický dvorek nyní nezameteme rychle sami, tak už bude zcela jedno, zda nohama stojíme ve hnoji, anebo na spáleništi. A je třeba si pamatovat, že schody na dvorek je smysluplně možné zametat jen seshora.

Zdá se, že toto všechno Angela také dobře ví, a proto nás právě nyní navštívila, aby to všechno našemu premiérskému Péťovi důrazně a náležitě vysvětlila.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments