Hrdinové dneška aneb Krize odložena na později

Konečně přichází chvíle, kdy naše vláda může ukázat, jak bojuje za dobro občanů. Staví se jednoznačně na naši stranu proti vydřidušským doktorům. Usilovně a odvážně řeší krizi, kterou doktoři svým bezohledným a sobeckým jednáním způsobili. Až za pár dní nadejde okamžik pravdy, vyřeší krizi způsobem, za který by se nestyděl ani Hollywood. Včetně nouzového nasazení armády a zbývajících doktorů za hranice jakékoliv trestní odpovědnosti. Jsme zachráněni.


Nemocniční péče je totiž naším právem. Doktoři jsou povinni ji poskytovat podle našich potřeb. Být doktorem v české nemocnici je poslání. Poslání, které se musí vykonávat bez ohledu na odměnu, bez ohledu na pracovní podmínky, bez ohledu na to, kolik si vydělávají kolegové v soukromém sektoru nebo v zahraničí. Poměřování vlastního přínosu a finační odměny podle tržních zákonů se totiž na naše nemocniční doktory nevztahuje. Platíme si drahé přístroje a léky. Chápeme, že dodavatelé i manažeři mají nárok na zisk. Ale nemocniční doktoři ve veřejném sektoru nechť laskavě slouží a jsou rádi, že jsme je nechali zadarmo vystudovat.


… Tak by mě zajímalo, kolik talentovaných gymnazistů se bude v blízké budoucnosti hlásit na studia medicíny … s touhou stát se uznávanými specialisty v českých nemocnicích.

… A jaký že je plán naší vlády v časovém horizontu, který se počítá na roky spíše než dny a týdny?


A nebo už bude budoucí dopad současných krizových řešení na naše zdravotnictví problémem nějaké jiné vlády?

 

Převzato z blogu autorky na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments